TOP
Image Alt

Letenky do Athén

Letenky do Athén

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Athén za řeckými bohy i plážemi

Řecko je už tradiční destinací letních dovolených. Letenky do Athén tak bývají součástí dovolenkových balíčků. Samostatné letenky do Athén ale vyhledávají i cestovatelé a obchodníci. Celoročně je tak o akční letenky do Athén velký zájem. Přímo v Athénách na vás dýchne historie. Vystoupejte na posvátný athénský pahorek Akropolis, podívejte se, kde se rodilo divadlo, ale i demokracie. Letenky do Athén mohou sloužit také k přepravě na některé řecké ostrovy (Mykonos, Tinos nebo Andros).

Místní letiště Eleftheria Venizela Athény

Mezinárodní letiště Athény leží asi 23 km od města samotného. Je to nejrušnější řecké letiště, které slouží k mezinárodní dopravě do Řecka, vnitrostátní dopravě i jako významný přestupní uzel. I tak má letiště jen jeden terminál. Příletová část je v přízemí, odlety najdete v horním patře. Letiště má dobrý navigační systém a tak je orientace jednoduchá i při přestupu na další let.

Služby letiště

Na letišti je Wi-Fi zdarma, ale má časové omezení. Po 45 minutách vás odpojí. Nicméně se klidně přihlaste znovu, kolikrát budete potřebovat. V příletové části najdete úschovu zavazadel. Na letišti najdete klasické obchůdky, restauraci, bary i kavárny. Podle cestovatelů není letiště vhodné k přespání. Hraje hlasitá hudba a personál cestující budí.

Doprava z letiště

Letiště Athény je hodně vytížené a tak ani pokud máte individuální letenky Praha Athény, nemusíte mít starost s dopravou do města. Letiště je s centrem spojeno metrem a expresními autobusy. Na předměstí Athén můžete jet příměstským vlakem. A pokud si nejste jistí, vezměte si taxi.

Metro

Bezesporu nejrychlejší doprava do centra. Přímo z letiště jezdí linka 3. Jízdenky koupíte v automatu na stanici metra. Jízdenka na 90 minut vás přijde na 10 EUR. Můžete si koupit, ale i výhodnější 3denní jízdenky za 22 EUR (ty platí i pro cestu na letiště). Metro vás do centra doveze za 35 minut a jezdí každých 20 minut.

Expresní autobusy

Do centra Athén jezdí 4 linky expresního autobusu – X93 na hlavní autobusové nádraží, X95 na centrální náměstí Syntagma, X96 do přístavu Piraeus a X97 do čtvrti Elliniko. Autobusy odjíždějí zhruba každých 10 minut a do centra se dostanete asi během hodiny. Jízdenka stojí 6 EUR a koupíte ji v automatu na zastávce. Platit můžete drobnými i kreditkou.

Příměstský vlak

Na severní athénská předměstí jezdí z letiště příměstský vlak.

Taxi

V Athénách má taxi pevně stanovené ceny. Cena přes den (5 – 24h) je 38 EUR, v noci 54 EUR.

Přehled dopravy

Metro … 10 EUR
Expresní autobus … 6 EUR
Příměstský vlak
Taxi … 38 EUR (54 EUR v noci)

Letenky do Athén a přestup na trajekt

Z přístavu Rafina jezdí trajekty na ostrovy Eleftheria Venizela Atény. Pokud tedy máte letenky do Athén, ale míříte na ostrovy, potřebujete se z letiště dostat do přístavu. Z letiště tam jezdí pravidelný autobus KTEL Attika. Jezdí asi každých 90 minut a cesta do přístavu trvá něco přes půl hodiny. Cena jízdenky je 1,80 EUR a platí se u řidiče.

Co v Athénách nesmíte minout

Athény to je historie, kolébka civilizací i moderní demokracie. Všude po městě najdete stopy starých Řeků, Římanů, ale i z pozdějšího středověku. Rozhodně se vydejte do athénské Akropolis a zde do chrámu bohyně Athény Partheonu. Pokud chcete vidět něco ze středověké historie, vydejte se na agoru a navštivte malé kostelíky Svatých apoštolů. Na náměstí Monastirakiou je úžasná mešita. A za návštěvu rozhodně stojí i turecké lázně v Place. Co by byly letenky do Athén bez návštěvy největšího řeckého přístavu Pireus a večeře v místních tavernách. Čekají na vás lahůdky řecké kuchyně. Chcete jíst jako Řekové? Dejte si na čas. Řekové si jídlo vychutnávají s přáteli. Řecká večeře tak může trvat i několik hodin.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment