TOP
Image Alt

Letenky do Chanie

Letenky do Chanie

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Chanie na báječný ostrov Kréta

Letiště Chania je jednou ze dvou možností, jak se letadlem dostat na Krétu. A jak už to tak bývá, především v létě akční letenky do Chanie rychle mizí. Okolí Chanie je plné dovolenkových letovisek. K nejpopulárnějším patří Tavronitis, Maleme, Platanias, Gerani, Daratsos. S autem ale můžete projet Krétu celou.

Letentky do Chanie a místí letiště

Na místní letiště míří letenky do Chanie charterových společností i aerolinky Ryanair. Malý terminál má v létě co dělat, aby pojmul všechny cestující. I tady se proto obrňte trpělivostí. Letiště se na noc zavírá, s přespáním tedy nepočítejte.

Služby letiště Chania

Letiště je malinké a tak nabízí pouze omezené služby. Wi-Fi na letišti nehledejte. Malé občerstvení tady je, ale s větším jídlem raději počkejte až do hotelu nebo do města. Nicméně bar nebo kavárna tady přes den funguje. Na letišti je i automat na peníze a možnost vyměnit peníze.

Doprava z letiště

Cestovatelé, kteří mají individuální letenky do Chanie, se z letiště mohou dostat autobusem nebo taxíkem. Skvělou volbou je i pronájem vozu na celou dobu pobytu na Krétě.

Autobus

Z letiště odjíždí neočíslovaný autobus do centra Chanie. Jezdí jednou až dvakrát za hodinu a cena jízdenky je 2,5 EUR. Cesta trvá asi 30 minut. Z letiště jezdí i autobusy do města Souda a Rethimon.

Taxi

Přímo před terminálem můžete chytit místní taxi. Cena do centra Chanie by vás měla vyjít asi na 20 EUR.

Pronájem vozu

Pokud chcete po Krétě cestovat a nechcete být závislí na místní dopravě, pronajměte si vůz. Doporučujeme objednat si pronájem dopředu přes internet. Přímo na letišti operují autopůjčovny Europcar, Hertz a Kappa.

Přehled dopravy

Autobus … 2,5 EUR
Taxi … 20 EUR
Pronájem vozu … dle vozu, délce pronájmu a aktuálního ceníku půjčovny

Letenky do Chanie a tipy na výlety

Samostatné letenky do Chanie už dnes nejsou výjimkou. Nabízí svobodu cestování po celém ostrově Kréta. Určitě se nezapomeňte zastavit přímo ve městě Chania. Je plné památek. Mezi nejkrásnější patří kostel San Salvatore, klášter San Nikolao i Janičářská mešita. Příjemné posezení najdete na náměstí EleftheriosVenizelos v některé z místních taveren. V každém případě si na výlet po městě opatřete dobrou mapu, není problém se zde ztratit i pro velmi zdatného cestovatele. Pokud máte letní letenky do Chanie a chcete na pláže, doporučujeme nádhernou pláž Balos, kterou najdete asi 53 km od Chanie. Pro milovníky hor je kousek od Chania pohoří LefkaOri s vrcholem Pachnes.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment