TOP

Letenky na Bali

/ per person
(0 Reviews)

LETENKY DO DENPASAR BALI

Na indonéském ostrově Bali najdeme jen jedno mezinárodní letiště. Jeho celý název je Ngurah Rai International Airport, případně ho můžete najít i jako Bandar Udara Internasional Ngurah Rai. Obvykle však kupujeme letenky do Denpasar Bali. Ostrov Bali se v posledních letech těší obrovské popularitě. Svědčí o tom čilý turistický ruch i poměrně časté akce na levné letenky do Denpasar Bali. Na Bali nás přitahují krásné pláže, úžasný příroda i zcela odlišný životní styl. Kupte si letenky do Denpasar Bali a ochutnejte jej alespoň na chvíli. Kouzelné pláže Nusa Dua i digitálními nomády oblíbené pláže Cangu na vás čekají.

LETIŠTĚ DENPASAR BALI

Letenky do Denpasar Bali vás vezmou na jedno z nejrušnějších indonéských letišť. Obrňte se proto trpělivostí a počítejte s časovou rezervou. Na Bali už sice s koupí letenky do Denpasar Bali nemusíme vyřizovat vízum (platí pro pobyt do 30 dní), ale i tak si vystojíte dlouhou frontu na odbavení.

S kufry vám ochotně pomohou místní nosiči. Za pomoc ale budou očekávat asi 10 000 IDR (20 Kč) za zavazadlo. Pokud jejich pomoc nechcete, v klidu ji odmítněte.

SLUŽBY LETIŠTĚ DENPASAR BALI

Na letišti jsou směnárny, ale doporučujeme spíše výběr z bankomatu, kde je výhodnější kurz. Pokud chcete šetřit a navázat na levné letenky do Denpasar Bali, nechte výměnu či výběr na později. Nakoupit můžete v Duty Free obchodech, najdete zde i občerstvení. K dispozici je i sprcha zdarma, najdete ji v odletové hale. Na letišti je bezplatná Wi-Fi, ale bývá často přetížená.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ

Letiště Denpasar Bali leží asi 13 kilometrů od hlavního města Denpsaru. Bali je však jiný svět a je dobré se na to připravit. Pokud jste využili levné letenky do Denpasar Bali, asi nebudete chtít zbytečně utrácet za dopravu z letiště. Na cestu do hotelu si vezměte taxi, ale pozor na to jaké a za kolik.

TAXI Z LETIŠTĚ

Přímo před letištní halou čeká velké množství taxíků, které vás ochotně odvezou kamkoliv. Pokud ale nechcete platit zbytečně mnoho, připravte se na ně. Už v hale si zjistěte cenu jízdného do vašeho hotelu (trasa letiště Ubudu by vás neměla stát víc než 350 000 IDR (700 Kč) a na té trvejte.

TAXI BLUE BIRD

Oficiální taxislužba na Bali, která jezdí s taxametrem. Poznáte je podle světle modrých aut.

TAXI UBER ČI GRAB

Bezpečnější je nainstalovat si už po koupi letenky do Denpasar Bali aplikaci pro Uber či Grab a objednat si odvoz přes aplikaci. Odvoz vás může stát až třetinu toho, co byste zaplatili pouličním taxikářům. Ostatně aplikaci využijete ve většině asijských zemí, nejen po použití letenky do Denpasar Bali.

HOTELOVÝ TRANSFER

Další variantou je hned s koupí letenky do Denpasar Bali a rezervací hotelu, objednat si hotelový transfer. Odvoz pak hledejte v prvním patře odletové haly v Departure drop-off zone. Je to kvůli bezpečnosti a častým konfliktům s místními taxikáři.

PŘEHLED DOPRAVY Z LETIŠTĚ DENPASAR BALI

Místní taxi z letiště … hlídat si ceny (letiště – Ubudu mas. 350 000 IDR)

Taxi Blue Bird, Grab či Go-Jekt … férové ceny dle taxametru (aplikace)
Hotelový transfer … cena dopředu

CO MUSÍTE NA BALI ZAŽÍT

Letenky do Denpasar Bali kupujeme, když chceme relaxovat a zažít jiný svět. Bali to je exotika. Můžete se plavit po posvátné řece Telaga pod sopkou Agung. Můžete vystoupat i na sopku samotnou. Nejlépe ráno za svítání. Pro gurmány jsou zážitkem rybí trhy i kuchařské kurzy místní indonéské kuchyněŠnorchlovat se vydejte k Jelenímu ostrovu nebo na ostrov Nusa Lembongan. A koupit si letenky do Denpasar Bali a nevyužít místní masérské umění by byl hřích.

  • Destination