TOP
Image Alt

Letenky do Havany

Letenky do Havany

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Havany

Letenky do Havany jsou dostupné po celý rok. Pokud chcete sehnat skutečně levné letenky do Havany, tak si hlídejte akce aerolinek a nakupujte s předstihem. Letiště v Havaně nese jméno po kubánském hrdinovi José Martím. Je asi 20 km od Havany. Letenky do Havany jsou vstupenkou do romantické země, které stále ještě vládne diktátor. Užijte si jedinečnou atmosféru kubánské Havany.

Letiště Jose Marti

V současné době jsou v provozu především dva ze tří terminálů. Terminál číslo 3 využívá většina mezinárodních aerolinek, tam vás nejspíše přivedou letenky do HavanyTerminál číslo 2 je pak vyhrazen především pro domácí leteckou společnost Cubana. Terminály jsou otevřeny 24 hodin denně. Pokud se budete potřebovat přesunout mezi terminály, počítejte se vzdáleností asi 3 km. Můžete vyrazit pěšky nebo využít taxi. Cena za taxi je asi 1 CUC (25 Kč).

Na Kubě vládne stále tuhý režim. Po příletu tak čekejte zdlouhavý proces u imigračních přepážek.  Neuděláte chybu, když budete počítat s hodinou a půl navíc.

Doprava z letiště Havana

Taxi

Na letiště vás dopraví levné letenky do Havany. Dále ale veřejnou dopravu nečekejte. Z letiště si musíte vzít taxi. Do centra Havany vás taxi odveze za 20 – 25 CUC (320 – 400 Kč).

Autobusy

Pokud ale trváte na vyzkoušení místní hromadné dopravy, s trochou komplikací to jde. Musíte se vydat z terminálu 3 (kam vás dopravily letenky do Havany) směrem k terminálu 2 a pak pokračovat dál k dálnici Avenida Rancho Boyeros. Je to asi 100 m za terminálem 2. U křižovatky najdete zastávku autobusů. Linky P12 a P16 vás vezmou do centra Havany na náměstí Plaza de Revolución. Jízdenka stojí 1 CUP (asi 1 Kč). Koupíte ji v autobusu.

Přehled dopravy z letiště

Taxi do Havany … 20 – 25 CUC (320 – 400 Kč)

Autobus od dálnice (linky P12 a P16) … 1 CUP (1 Kč)

Služby na letišti

Na letišti je dostupná Wi-Fi. Je však za poplatek 4,5 CUC (120 Kč) na 60 minut. V terminálu 3 najdete i pár obchodů a občerstvení.

Kubánské měny

Levné letenky do Havany koupené na levneletenky.cz zaplatíte v korunách. Na Kubě ale počítejte s dvěma místními měnami. Je zde kubánské konvertibilní peso (CUC), které se pohybuje v podobném kurzu jako americký dolar. Další měnou je pak místní kubánské národní peso (CUP). Jeho kurz je zase podobné české koruně. A jako jinde po světě i na Kubě je občas potřeba smlouvat.

Co musíte vidět v Havaně

Většina cestovatelů se do Havany ráda vrací a znovu shání levné letenky do Havany. Co je tam láká? No přece neopakovatelná atmosféra Havany. Tu nenajdete nikde jinde na světě. Vydejte se do staré čtvrti Havana Vieja. Je to jako cesta časem zpět do komunistického Československa. Kubánci jsou velmi přátelští a pohostinní lidé. Milují tanec a zpěv. Nechte se jejich dobrou náladou unést. V muzeu Havana Club najdete historii pověstných kubánských doutníků a rumu. Náměstí Plaza de la Revolución je něco co nemůžete minout. Probíhají zde manifestace, uvidíte komunistické stavby i obrazy revolucionářů Che Guevary a Cienfuegos. To je druhá tvář, kterou vám ukáží letenky do Havany. Koupat se vydejte na pláže Varadero.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment