TOP
Image Alt

Letenky do Heraklionu

Letenky do Heraklionu

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Heraklionu na božskou Krétu

Individuální letenky do Heraklionu přivádějí na nádherný řecký ostrov Kréta. Proč jsou letenky do Heraklionu tak populární? Protože Kréta má nejčistší vodu na evropských plážích. Během stejné dovolené můžete zdolávat horské masivy, válet se na plážích i zkoumat historické památky. Téměř povinností je navštívit historií i mýty opředený mínojský palác Knossos. Slzu zatlačíte na ostrověSpinaloga, který sloužil jako kolonie pro malomocné. K nejkrásnějším plážím Kréty patří Malata, Balos, Elafonisi nebo Falassarna.

Letenky do Heraklionu a místní letiště

Letiště v Heraklionu je malé a zastaralé. Je plánovaná rekonstrukce, ale z nového terminálu se turistí budou moci těšit až za mnoho let. Dnes tedy počítejte s malým terminálem, který je tradičně v létě přeplněný.

Služby letiště

Terminál je otevřený celých 24 hodin. Na letišti najdete malou kavárnu, kde koupíte i drobné občerstvení. Je tady směnárna i bankomat. Pokud není letiště přeplněné, můžete se připojit k Wi-Fi zdarma. V létě však síť často nestíhá. Najdete zde i úschovnu zavazadel, ale ne v terminálu, ale v malé unimobuňce na parkovišti. Cena za den je 2 EUR.

Letenky do Heraklionu a doprava z letiště

Doprava na Krétě je docela chaotická a na letišti to platí také. Pokud už chcete na individuální letenky do Heraklionu navázat místní dopravou, můžete jet do centra autobusem. Na letišti čekají také taxíky nebo si můžete na celou dobu pobytu pronajmout auto.

Autobusy

Oficiálně na letiště zajíždí autobus číslo 1. Můžete zde ale vidět i jiná čísla autobusů. V podstatě je docela jedno, do kterého nastoupíte. Jezdí do Heraklionu a kdekoliv v centru vystoupíte, pohodlně dojdete, kam potřebujete, pěšky. Jízdenky koupíte v automatu na zastávce a v trafikách. Lístek stojí 1,2 EUR. Můžete ho zaplatit i u řidiče, ale tam to bude stát 2 EUR. Pokud chcete někam dál po Krétě, musíte jet z letiště na autobusové nádraží v Heraklionu a tam přestoupit.

Taxi

Před letištěm čekají místní taxíky. Cena do centra se pohybuje okolo 30 EUR.

TIP – Zarezervujte si taxi dopředu přes internet. Bude vás po příletu čekat.

Pronájem vozu

Pokud chcete ostrov Kréta poznat opravdu důkladně, pronajměte si vůz na celou dobu pobytu. Zvlášť ve více lidech nebo pro rodiny s dětmi, je to skvělá volba. Přímo na letišti jsou půjčovny Eurodollar, Avis, Autohellas a Travel Star. Doporučujeme objednat si vůz dopředu přes internet.

Přehled dopravy

Autobus … 1,2 EUR (2 EUR u řidiče)
Taxi … 30 EUR
Pronájem vozu … dle velikosti auta a délky pronájmu

Letenky do Heraklionu a co vidět na Krétě

Samostatné letenky do Heraklionu jsou vstupenkou na báječnou dovolenou. Kréta totiž nabízí vše na jednom místě. Takže pokud chcete úžasné pláže s průzračnou vodou, podívejte se na pláž Malata nebo Balos. Máte rádi hory? Není problém, jsou tady i dvoutisícovky. Turisty nejvíce láká soutěska Samaria. Pokud dáváte přednost klidnému treku, jsou skvělým tipem Diovy jeskyně. Jedna je v pohoří Ida, druhá na plániLashiti. I památek je Kréta plná. Pomyslný top je palác Knossos. Za výlet stojí i bývalé hlavní město Kréty Chania nebo malebná vesnička AgiosNikolaos. A pokud milujete dobré jídlo a máte individuální letenky do Heraklionu, rozhodně se zaměřte na místní kuchyni. Ostrov je plný taveren, kde skvěle vaří. Jen pokud máte chuť na ryby, připravte si více peněz. I když jste na ostrově, o ryby je tady nouze a jsou tedy dost drahé.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment