TOP
Image Alt

Letenky do Hong Kongu

Letenky do Hong Kongu

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Hong Kongu s přistáním na umělém ostrově

Kdybyste měli letenky do Hong Kongu před rokem 1998, potřebovali byste potápěčské vybavení. Na místě, kam dnes letenky do Hong Kongu přivádějí cestující z celého světa, totiž byla pouze voda. I když dnes máte pravděpodobně letenky do Hong Kongu kvůli businessu nebo dovolené, přesto můžete tento technologický div prozkoumat.

Letenky do Hong Kongu a letiště s unikátním vybavením

Letiště Hong Kong patří k nejrušnějším letištím světa. Leží na umělém ostrově ČekLap Kok. Letiště má dva terminály. Terminál 2 slouží pro odbavení, cestující jsou pak přepraveni k terminálu 1 rychlovlakem a odtud odlétají.

TIP – Jste v Hong Kongu poprvé a nikdo na vás nečeká?

Pokud máte letenky do Hong Kongu poprvé a nebude vás nikdo čekat, vydejte se hned po příletu k informačnímu centru za výdejem zavazadel. Musíte kolem něj projít do příletové haly. Získáte zde základní informace k místní dopravě.

Stánek Asia Expo a karta Octopuscard

U stánku Asia Expo můžete získat kartu Octopuscard pro návštěvníky. S tou můžete jezdit MHD i platit v některých obchodech. S kartou máte slevy pro děti či seniory, ostatní mají s kartou 10% slevu na jízdné. Počáteční cena je 150 HKD a je v ní kredit 100 HKD. 50 HKD je záloha. Kartu seženete i v obchodech 7Eleven.

Letenky do Hong Kongu a služby letiště

Letištní haly jsou otevřeny 24 hodin denně. K Wi-Fi se můžete připojit zdarma po celý den bez omezení. V obou terminálech najdete úschovnu zavazadel. Na letišti jsou obchody a restaurace, ale i vyžití pro delší pobyt. Můžete si třeba zahrát golf nebo jít na výstavu. V terminálech jsou také zdarma přístupné sprchy.

Doprava z letiště

I když vás letenky do Hong Kongu vzaly na ostrov, možnosti dopravy z něj jsou pestré. Můžete využít expresní vlaky, autobusy i místní taxíky.

Vlak Airport Express

Nejrychleji se z letiště do města dostanete expresním vlakem. Jezdí každých 10 minut a délka jízdy je asi 25 minut. Za jízdenku zaplatíte 100 HKD (asi 290 Kč). Můžete si koupit i zpáteční jízdenku za 180 HKD. Při krátkodobé návštěvě se vyplatí Airport Express TravelPass za 220 HKD. Můžete s ním je z letiště a pak zpět a tři dny využívat místní MHD zdarma.

Autobus

Jízdné je asi o třetinu levnější, ale doba jízdy je závislá na dopravě ve městě. Jízdenky můžete koupit rovnou u řidiče. U východu z příletové haly najdete přehled linek a tras a hned za východem je centrální stanoviště autobusů. Cena jízdenky je asi 40 HKD.

TIP – Rozhodně jděte do druhého patra autobusu a vychutnejte si vyhlídku na nevšední metropoli. O svá zavazadla nemusíte mít strach, autobus má kamery a po celou dobu je můžete sledovat.

Expresní noční autobusy

I pokud máte letenky do Hong Kongu s nočním přistáním můžete využít místní MHD. V noci z letiště jezdí expresní autobusy s označením NA. Jízdné stojí 40 – 50 HKD.

Klasický noční autobus

Autobusy s označením N jsou o něco pomalejší, jízdné vyjde na 20 – 30 HKD.

Taxi

Pokud volíte pohodlí nebo byste museli hodně přestupovat, vyplatí se vzít si taxíka. Ceny jsou srovnatelné s pražskými (u poctivých taxikářů). Počítejte však také s platbou mýtného na mostech, tunelech nebo na dálnici, které musíte zaplatit i pro cestu taxikáře zpět. Je zde také poplatek za každé zavazadlo, kromě příručního.

Přehled dopravy

Expres vlak … 100 HKD
Karta Airport Express TravelCard … 220 HKD (cesta na letiště a zpět + 3 dny MHD)
Autobus … 40 HKD
Noční autobusy … 40-50 HDK expresní, 20-30 HKD standardní
Taxi … dle vzdálenosti a počtu mýtného

Letenky do Hong Kongu a tipy na třídenní pobyt

Pokud máte letenky do Hong Kongu za prací nebo zde přestupujete, rozhodně si vyšetřete aspoň prodloužený víkend. Musíte ochutnat místní kuchyni a navštívit památky, Kowloon i nákupní čtvrť Mong Kok.

V Kowloonu se vydejte večer na promenádu TsimShaTsui a pozorujte rozsvěcující se metropoli. Za návštěvu stojí i hodinová věž a noční trh Temple Street Night Market. Zážitkem je noční návštěva nákupní i rezidenční čtvrti Mong Kok. A nezapomeňte samozřejmě i na hypermoderní ostrov Hong Kong s jeho úžasným Hong Kong Parkem, nákupním centrem IFC nebo hlavní promenádou Central and Western Distrikt Promenade. Letenky do Hong Kongu vás přivedou vedle ostrova Lantau, i ten stojí za návštěvu. Skvělým tipem je Velký Budha a Po Lin Monastery. A vsaďte se, že příští letenky do Hong Kongu už budete plánovat s delším pobytem.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment