TOP
Image Alt

Letenky do Káhiry

Letenky do Káhiry

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Káhiry za historií i jiným světem

Letenky do Káhiry jsou oblíbené u turistů milujících egyptologii i pohádkové egyptské pláže. Do Egypta létáme nejen za úchvatnými památkami. Letenky do Káhiry shánějí i nadšení potápěči. Egyptské pobřeží totiž nabízí úchvatné podmořské zážitky.

Letiště Káhira

Letenky do Káhiry přenesou na největší egyptské letiště. To najdete 19 km od Káhiry. Levné letenky do Káhiry jsou v oblibě pro cestovatele z Evropy, Afriky i Blízkého východu. Bohužel z Prahy teď přímé letenky do Káhiry neseženete. Přímý spoj chybí. Pro vstup do Egypta nepotřebujete pouze letenky do Káhiry, ale také vízum. To vyřídíte přímo na letišti za 25 USD (na 30 dní). Letiště je moderní. Především Terminál 3, který je využíván pro mezinárodní lety.

Letiště má tři terminály a pro přesun mezi nimi je připraven letištní autobus, který je zdarma. Najdete ho u východu z budovy, proto i pro přestup musíte ven z tranzitní zóny. Většina přestupů je ale v rámci jedné budovy moderního terminálu 3.

Služby letiště Káhira

Na letišti je Wi-Fi zdarma, ale jen na 30 min. Letenky do Káhiry vás přenesly na letiště, které chce být moderní. Najdete zde obchody, restaurace a v areálu je i hotel a supermarket.

Doprava z letiště

Pamatujte, letenky do Káhiry jsou letenky do jiného světa. Po výstupu z letadla vás čeká Egypt a jeho chaotický systém.

Limousine service

V halách letiště jsou stánky s označením limousine service. Zde si můžete vybrat, čím z letiště pojedete a pro řidiče dostanete lísteček s dohodnutou cenou. Platíte řidiči po dojetí na místo. Cena se pohybuje mezi 130 a 200 egyptských liber. Ale musíte smlouvat, jste v Egyptě.

Běžné taxi

Po použití letenky do Káhiry vyjděte před letiště. Najdete tam místní taxíky. Ale hlavně místní naháněče. Těch se na vás nahrne několik. Obrňte se trpělivostí a připravte se na vyjednávání. Ceny jsou podobné jako u limousine sevice. Ale musíte smlouvat.

Taxi Uber

Spolehlivá alternativa i v Egyptě. Využijte aplikaci Uber a objednejte si taxi. Cena je 110 až 140 egyptských liber.

Místní doprava

Modrým letištním autobusem se dostanete na autobusové stanoviště. Můžete jet i letištním vláčkem k parkovišti, to obejít a dojít až k autobusovému stanovišti. Autobus číslo 356 jede na náměstí Tahrir enbo k Egyptskému muzeu. Jízda je levná, autentická a dobrodružná. Počítejte s tím, že nikdo nebude mluvit anglicky a nebudete se moci na nic spolehnout. Cena je do 2 egyptských lir.

Přehled dopravy

Limousine service … 130 – 200 EGP

Běžné taxi … 130 – 200 EGP

Taxi Uber … 110 – 140 EGP

Autobus č. 356 … 2 EGP

Letenky do Káhiry a jiný egyptský svět

Připravte se na neustálou nutnost smlouvat. Na každém kroku budete navíc narážet na naháněče k obchodům nebo taxíkům. Další zvláštností jsou lidé, kteří se budou tvářit, že vám chtějí pomoci, ale budou za to očekávat odměnu. Slovo bakšiš uslyšíte opravdu často.

Letenky do Káhiry a místa, které musíte vidět

Koupíte-li si levné letenky do Káhiry, vyhrajete skvělý výlet za historií dávné civilizace. Povinností je navštívit pyramidy v Gíze. Pro milovníky egyptologie je skvělé Egyptské muzeum i Koptské muzeum. Jako výlet na jinou planetu působí návštěva staré části Káhiry. Najdete tam Citadelu postavenou Saladinem i mešitu Muhammada Alího.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment