TOP
Image Alt

Letenky do Kyjeva

Letenky do Kyjeva

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Kyjeva opomíjené perly Ukrajiny

I když Kyjev není top v hledáčku turistiky lačných lidí, rozhodně stojí za návštěvu. Čas od času jsou k dispozici i akční letenky do Kyjeva, které mohou být za zajímavé ceny. V hlavní městě Ukrajiny jsou nádherné zlaté chrámy i nádherné parky plné kaštanů. Zvlášť v době květu promění město na pohádkovou zahradu. Místní lidé jsou velice přátelští, k tomu přijdete příznivé ceny a příjemnou dobu letu a máte zajímavý tip na kratší výlet

Kyjev a místní letiště

Pozor při nákupu letenky do Kyjeva, kam vás nakonec zavede. V Kyjevě jsou totiž dvě letiště. Letenky do Kyjeva vás mohou dopravit na letiště Boryspil, které je vnímáno jako hlavní letištěmetropole. Druhým menším letištěm je letiště Zhuliany. Pro své služby, atmosféru i blízkost k centru je také oblíbenější.

Letenky na letiště Boryspil

Hlavní letiště Kyjeva je centrem ukrajinské aerolinky Ukraine Internationale Airlines. Letiště má tři budovy, letenky Praha Kyjev vás ale nejspíš dovedou do budovy D do přízemní části. V budově najdete klasické letištní služby. Jsou zde obchody, restaurace i kavárny. Můžete zde vybrat nebo směnit peníze. Na letišti je zdarma Wi-Fi a v příletové části v budově D najdete i úschovnu zavazadel.

TIP – Pokud budete potřebovat na Ukrajině více telefonovat, zvažte nákup místní dočasné SIM karty. Kiosky operátorů najdete v příletové hale na levé straně.

Doprava z letiště Boryspil

Do centra Kyjeva se dostanete vlakem nebo autobusem. Můžete si objednat i taxi Uber.

Vlak

Přímo na letišti Boryspil najdete zastávku vlakové linky. Vlak jezdí zhruba každou hodinu, a to ve dne i v noci. Jízdenku si kupte na zastávce a stát by měla 80 UAH. V Kyjevě vystupte na zastávce Darnitsa.

Autobus

Z letiště jezdí autobus číslo 322 s názvem SkyBus. Zastávku najdete přímo před terminálem D. V centru vystupte před vlakovým nádražím nebo na zastávce Charkovská ve východní části města. Cena jízdenky je 100 UAH na nádraží nebo 60 UAH na zastávku Charkovská. Autobusy jezdí zhruba každých 20 minut.

Taxi Uber

I Ukrajinu už obsadil Uber. Stáhněte si aplikaci ještě doma v Čechách a na místě si objednejte taxi. Cesta do centra vás vyjde asi na 250 UAH.

Přehled dopravy

Vlak … 80 UAH
Autobus 322 SkyBus … 100 UAH na nádraží, 60 UAH zastávka Charkovská
Taxi Uber … 250 UAH

Letenky na letiště Zhuliany

Letiště Zhuliany je menší, příjemnější a hlavně je blíž centru města, i proto jsou letenky do Kyjeva více žádané přímo na letiště Zhuliany. Letiště má tři budovy s tím, že budova A a D jsou hned u sebe, pro pohyb mezi nimi stačí přejít krátký přechod. Na letiště lítají vnitrostátní linky, ale také například WizzAir.

Služby na letišti Zhuliany

Ač je menší, je zde vše, co cestovatel potřebuje. Můžete nakoupit v obchůdcích i navštívit některou z restaurací. Otevřené je celých 24 hodin denně. Na letišti je zdarma Wi-Fi a v příletové části najdete i úschovnu zavazadel.

Doprava z letiště Zhuliany

Vyberete-li si letenky do Kyjeva na letiště Zhuliany, budete mít cestu do centra rychlejší. Z letiště jezdí autobus i trolejbus k metru, nebo můžete využít vlak. Objednat si samozřejmě můžete i taxi Uber.

Autobus

Zastávka autobusu je asi 250 m od terminálu a je společná pro autobusy a trolejbusy. Zastavuje zde autobus číslo 78, který vás odveze k metru. Jízdenku koupíte u řidiče autobusu a bude vás stát 4 hřivny.

Autobus SkyBus

Od terminálu B i D jezdí SkyBus k metru i železniční stanici Pivdeny. Cena jízdenky je 50 UAH.

Trolejbus

Ze zastávky jezdí trolejbus 9 na zastávky metra červené i modré linky. Trolejbus číslo 22 jezdí jen červené lince metra. Jízdenka stojí 4 hřivny.

Maršutky

Jsou to dodávky s pevně danou trasou a z letiště vás odvezou po okolí letiště. Jízdenka stojí 6 hřiven.

Vlak

Zastávka vlaku je asi půl kilometru od terminálu. Zastávka se jmenuje Kyiv-Volynski. Vlak vás odveze do centra.

Taxi

S aplikací Uber si můžete objednat taxík i na letiště Zhuliany. Před odbavovacím terminálem stojí taxíky místních firem.

Přehled dopravy z letiště Zhuliany

Autobus 78 … 4 UAH
Autobus SkyBus … 50 UAH
Trolejbus … 4 UAH
Maršutky … 6 UAH
Vlak
Taxi

Co musíte v Kyjevě vidět

Kyjev je plný památek a letenky do Kyjeva jsou skvělým tipem na příjemný víkend. Rozhodně musíte vidět aspoň některé z místních chrámů – chrám sv. Michala a chrám sv. Sofie. Známé je náměstí Majdan, plné jméno MajdanNezaležnosti, s krásnými fontánami i sloup ukrajinské nezávislosti. Doporučujeme i muzeum Černobylu. Pokud chcete delší výlet, využijte letenky do Kyjeva, pronajměte si auto a s průvodcem navštivte Černobyl samotný.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment