TOP
Image Alt

Letenky do Lisabonu

Letenky do Lisabonu

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Lisabonu, města kudy kráčely dějiny

Lisabon je hlavním městem Portugalska. Krásná metropole v kopcovitém terénu vás uchvátí neodolatelným kouzlem. Letenky do Lisabonu můžete pojmout jako objevitelskou cestu ve stopách slavných mořeplavců. Koupě letenky do Lisabonu, ale může být i začátkem úžasné plážové dovolené, pláže jsou v dosahu MHD. Nebo se do Lisabonu vydejte na víkend a objevte čtvrť objevů Belém s věží Torre de Belém, hrad nad městem a starobylé tramvaje v úzkých uličkách. Zakupte u nás nejlevnější letenky do Lisabonu a vydejte se prozkoumat hlavní město Portugalska.

Lisabon a místní letiště

Letiště v Lisabonu má dva terminály. Pokud koupíte levné letenky Praha Lisabon od menší charterové společnosti, přistanete nejspíše u terminálu 2. Zbytek letů a lety s přestupem do Jižní Ameriky končí u terminálu 1. Mezi terminály jezdí zdarma shuttle autobus. Zastávku najdete před vchodem do terminálu 1 i 2.

TIP: Terminál 2 je trošku menší s omezenějším zázemím, pokud tedy přestupujete, vyčkejte na terminálu 1, kde je to pohodlnější a až před odletem se přesuňte na 2.

Doprava z letiště

Letenky do Lisabonu vás přivedou na letiště, které leží pouhých 6 km od metra. Doprava do centra je tak snadná a levná. Můžete tam jet metrem, taxíkem nebo autobusy.

Autobus Aerobus

Soukromý dopravce, který jezdí do centra Lisabonu. Zastávku najdete přímo před terminálem. Lístky u řidiče stojí 4 EUR, ale můžete si je objednat on-line za 3,6 EUR.

Autobusy místní dopravy

Nejlevnější variantou dopravydo centra jsou autobusy veřejné dopravy číslo 744 s 783. Zastávku najdete vlevo od terminálu. Jízdné vyjde na 1,45 EUR. Počítejte však s jízdou minimálně tři čtvrtě hodiny nebo více v závislosti na dopravě.

Metro

Přímo na letišti najdete zastávku metra. Je součástí terminálu 1. Cena jízdenky je 1,45 EUR, ale budete potřebovat ještě potřebovat kartičku za 0,5 EUR.

Taxi

Před terminálem 1 najdete stanoviště taxíků. Cesta do centra vás vyjde asi na 10 – 15 EUR.

Pronájem vozu

Přímo na letišti si můžete pronajmout auto a procestovat celé Portugalsko. Chcete-li ušetřit nervy a čas, objednejte si pronájem vozu dopředu, ideálně už s nákupem letenky do Lisabonu. Auto pak bude po příletu čekat na letišti.

Noční linka

I v noci spojuje centrum Lisabonu a letiště autobus. Je to linka 208, která jezdí každých 30 min. Cena je 1,45 EUR.

Přehled dopravy

Autobus Aerobus … 4 EUR
Autobus místní dopravy 744 a 783 … 1,45 EUR
Noční linka 208 … 1,45 EUR
Metro … 1,45 + 0,5 EUR
Taxi … 10 – 15 EUR
Pronájem vozu … dle aktuálního ceníku

Co musíte vidět v Lisabonu

Lisabon je kouzelné město s bohatou historií. Ale obrovským zážitkem je už místní doprava. Vydejte se do historických čtvrtí a svezte se stařičkou tramvají nebo městským výtahem. Nejznámějším je  Elevador Santa Justa, který spojuje čtvrti  BaixaChiado a BairroAlto. Seznam památek povinných pro majitele letenky do Lisabonu je následující: rozhodně musíte vidět starý hrad svatého Jiří a věž Torré de Belém. Vynechat nesmíte ani čtvrť objevů a most Vasco da Gama. Až budete unaveni, dejte si některou z místních specialit a zapijte to vynikajícím portugalským vínem. A pak hurá na pláže u města. Nejkrásnějšíje Praia de Adraga.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment