TOP
Image Alt

Letenky do Los Angeles

Letenky do Los Angeles

/ per person
(0 Reviews)

Město andělů i filmového průmyslu a levné letenky do Los Angeles

Levné letenky do Los Angeles potřebujete, když chcete navštívit západní pobřeží USA. Často jsou také nezbytné pro cesty do vzdálenějších destinací. Pro cestu na Hawaii musíte mít nejprve letenky do Los Angeles a až pak budete pokračovat na Hawaii.

Letiště Los Angeles

Po příjezdu do Los Angeles na vás čeká jedno z největších letišť na světě. Křižují přes ně trasy na do různých koutů planety. Letenky do Los Angeles vedou ze všech obydlených kontinentů. Což je rarita. Letiště má devět terminálů, osm je pro vnitrostátní lety a jeden pro mezinárodní. Terminály jsou rozloženy do tvaru písmene U. Díky tomu nejsou vzdálenosti mezi nimi tak veliké.

Mezi terminály vás přepraví letištní autobus s označením A, který je zdarma. Ale přejít můžete i pěšky. Tranzitem jsou propojeny terminály 4 až 8.

Letenky do Los Angeles a povolení ESTA

Pokud v Los Angeles pouze přestupujete, musíte mít povolení ESTA (lze zařídit on-line a stojí 14 $) a vaše zavazadla musíte vyzvednout a znovu odbavit.

Doprava z letiště

Z letiště se dostanete autobusem nebo shuttle busem autopůjčovny či hotelu. Stanoviště autobusů najdete u druhého nástupiště u příletovém patře. Jízdenky koupíte přímo v autobuse. Vše je přehledně označeno. Využít můžete i spoje Metro – kombinace autobusu a metra.

Autobusy Flyaway

Jsou asi nejrychlejším spojením mezi letištěm a Los Angeles. Z letiště jezdí ze zelených zastávek do čtyř míst:

Centrum LA … 9,75 $ (75 min)

Long Beach … 9 $ (70 min)

Hollywood … 8 $ (70 min)

Westwood … 9,75 $ (100 min)

Spoje Metro

Alternativním spojením s centrem LA je Metro. Na metro vás zaveze autobus G, ten je zdarma. Na stanici Aviation/LAX nastupte na zelenou linku, na Willowbrook přestupte na modrou linku do centra. Cena cesty je 1,75 $, ale budete potřebovat kartu na jízdenky za 1 $. (Tu ale využijete po celou dobu pobytu.)

Lokální autobusy do Santa Monicy či Venice Beach

Mít nejlevnější letenky do Los Angeles a nejet do Santa Moniky by bylo opravdu zvláštní. Na autobusové nádraží vás vezme letištní autobus LOT C. Je zdarma a odjíždí od odletové části (o patro výš než ostatní autobusy). Hledejte označení LAX Shuttle and Shuttle Connections.

Linka R3 (Santa Monica, Venice Beach) … 2,5 $

Linka 3 (Santa Monica, Venice Beach) … 1,25 $ (pomalejší)

Linka 109 (Redondo Beach, Manhattan Beach, Hermosa Beach) … 1 $

Taxi

I v LA si samozřejmě můžete vzít taxi. Cesta do centra, když nebudou zácpy, bude trvat asi 30 minut a vyjde vás na 45 $.

Co musíte navštívit v Los Angeles

Pokud se chystáte navštívit Los Angeles, rozhodně si nesmíte nechat ujít Hollywood a jeho filmová studia. Další povinnou zastávkou jsou pláže v příjemné Santa Monice. Počítejte s tím, že LA je obrovské a v noci jsou některé jeho části dost nebezpečné. Na druhé straně pohodlně seženete ubytování v okolí letiště a do LA se můžete vypravit v klidu za bílého dne.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment