TOP
Image Alt

Letenky do Minsku

Letenky do Minsku

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Minsku hlavního města Běloruska

Akční letenky do Minsku nejsou v hledáčku typických letních turistů. Individuální letenky Praha Minsk shánějí objevitelé méně tradičních destinací, obchodníci s východními zeměmi i dobrodruzi. Minsk má svou drsnou atmosféru, ale umí i překvapit. Čekají vás vzorně upravené ulice, milí lidé a velkolepá architektura sovětského neoklasicismu. Typickým představitelem je bulvár Nezávislosti, jehož rozměry vám doslova vyrazí dech.

Minsk a místní letiště

Letiště Minsk je hlavní brána do Běloruska a největší místní letiště. Najdete ho asi 44 km od města samotného. Letiště nemá silný provoz, ale díky místní aerolince Belavia funguje jako tranzitní letiště pro Asii a ruské země.

Letiště má jednu budovu. Do prvního patra, kde je příletová část, vás dostanou letenky do Minsku. Transferový prostor je v druhém patře. V tom ale nehledejte žádné obchody ani restaurace. Odletová část je v třetím patře. Tady nejdete obchody, kavárny, restaurace a bary.

Služby letiště

Letiště je otevřeno po celých 24 hodin. Wi-Fi je zde zdarma, ale pro přihlášení budete potřebovat kód. Ten získáte na přihlašovací stránce po zadání vašeho telefonu. Tranzitní prostor nabízí pouze omezené služby, ale využít můžete pohodlná křesla nebo dokonce spací kabinku (za 20 USD na 3 hodiny). Sprchy za poplatek najdete v odletové části. Na letišti jsou kavárny, obchody i bary. Samozřejmostí je směnárna a bankomat. Pokud do Minsku letíte s malými dětmi, oceníte další službu. A to pokoje pro odpočinek matek s malými dětmi, nebo tzv. guestrooms, kde se můžete vyspat. Obojí je za poplatek. Místnosti k odpočinku najdete ve čtvrtém patře terminálu.

Doprava z letiště

Do Minsku létají cestovatelé, kteří mají individuální letenky do Minsku. Z letiště si pak mohou vzít taxi nebo využít služeb místní dopravy. Jezdí autobusy i maršrutky. Využít můžete i vlakové spojení.

Autobusy

Z letiště jezdí pravidelná autobusová linka 300Э, která končí na centrálním autobusovém nádraží v Minsku. Jezdí třikrát do hodiny. Lísky koupíte v automatu nebo přímo u řidiče a vyjdou asi na 4 rubly. Zastávku autobusu najdete před příletovou částí mezi vchody 5 a 6.

Maršrutky

Linka maršrutek má označení 1400-TK. Jezdí ve stejném intervalu jako autobusy a cena je také 4 rubly. Odjíždí z autobusové zastávky před příletovou částí. Maršrutky jedou po obdobné trase jako autobusy. Liší se jen některé zastávky.

Vlak

Mezi letištěm a městem jezdí vlak, ale pouze pětkrát denně. Cena jízdného je 2,5 rublu.

Taxi

Před halou najdete stanoviště taxíků. Je zhruba uprostřed budovy a pak vedle zastávky autobusů. Cena do centra se pohybuje kolem 25 EUR.

Půjčení vozu

I v Minsku si můžete na dobu pobytu pronajmout vůz. Doporučujeme objednat si jej předem, třeba už s nákupem letenky. Stánky půjčoven najdete v prvním patře v příletové části vedle kaváren.

Přehled dopravy

Autobus … 4 rubly
Maršrutka … 4 rubly
Vlak … 2,5 rublu
Taxi … 25 EUR
Pronájem vozu … dle typu vozu a délky pronájmu

Co ve městě Minsk navštívit

Ať už máte letenky do Minsku jako dovolenou, nebo jsou součástí obchodní cesty, vyšetřete si na město samotné nějaký čas. Co vás na první pohled uchvátí je architektura města a velkolepost ulic, která je typická pro bývalý sovětský blok. Nádherné jsou i náboženské stavby. Určitě se zastavte u Červeného kostela nebo u kostela sv. Máří Magdalény. Minsk byl součástí bojů druhé světové války, a tak je plný památníků. Za návštěvu rozhodně stojí tzv. Ostrov slz, kde najdete sochy truchlících žen a plačících andělů. No, a když už budete v Minsku, rozhodně ochutnejte místní vodku Minskaja Kristall nebo pivo Balzam Běloruskij. Letenky do Minsku jako gurmánský zážitek? Proč ne. Vyzkoušejte místní specialitu, kterou je polévka solyanka, netradiční bramboráky draniki nebo klobásy mačanka.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment