TOP

Letenky do New York City

/ per person
(0 Reviews)

LETENKY DO NEW YORK CITY

Můžete vyhledávat letenky do New York City nebo přímo na jednotlivá newyorská letiště. Pro letenky do New York City se používá jednotný kód NYC. Může se vám ale stát, že si koupíte levné letenky do New York City, ale pokračovat dále budete z jiného letiště, než na jaké přistanete. Mrněte se raději na přehled letišť, které se skrývají za hledáním letenky do New York City.

LETENKY DO NEW YORK CITY A LETIŠTĚ JFK (JFK)

Letiště JFK je největším newyorským letištěm. Přistává zde většina mezinárodních spojů, včetně dvou linek z pražského letiště Václava Havla. Leží asi 30 km východně od Manhattanu.

LETIŠTĚ JFK

Pokud vás letenky do New York City přivedou na letiště JFK, ocitnete se na letišti, která má šest terminálů. Pro přestup v rámci jednoho terminálu vám bude stačit hodina. Odlétáte-li z jiného terminálu, počítejte s dvěma hodinami. A pokud přestupujete přes La Guardia, vyšetřete si radě 3,5 hodiny času. Mezi terminály jezdí automatizovaný vláček Air Train, který je po letišti zdarma.

Letenky do New York City na letiště JFK jsou často příletové mezinárodní letenky. Nezapomeňte si proto vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit. Při přestupu je také povinností mít povolení ESTA.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ

Z letiště můžete využít vláček Air Train a přestoupit na metro nebo jet autobusy, a pak pokračovat metrem.

Air Train

Vláček Air Train stojí 5 $ a jednorázová jízdenka na metro pak 2,75 $. Můžete si koupit rovnou i týdenní jízdenku za 32 $.

Autobusy

Cena jízdného autobusem je 2,75 $, ušetříte, ale počítejte s delším cestováním.

Taxi

Z letiště můžete jet i taxíkem, ale připravte si daleko více peněz. O něco levněji vychází oblíbený Uber.

NEWARK (EWR) A LETENKY DO NEW YORK CITY

Letiště Newark je dál od Manhattanu a cesta do centra města je tak dražší. Letenky do New York City na Newark kupujte, pokud chcete pokračovat do Washingtonu nebo Philadelphie.

LETIŠTĚ NEWARK

Letenky do New York City letiště Newark vás vezmou na letiště se třemi terminály. Mezi nimi funguje Air Train, který je zdarma. Jezdí asi co 4 minuty a přesun vám nezabere více než čtvrt hodiny.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ NEWARK

Z letiště jezdí Air Train s přestupem na vlak nebo autobus

Vlak NJ Transit

Automatický vláček vás vezme na vlakovou stanici Newark Liberty Airport. Do New Yorku, Newarku nebo Philadephie můžete přestoupit na vlaky NJ Transit.

Autobusy

Z Air Train můžete přestoupit i na autobusy Newark Express.

Přehled dopravy

Vlak do New Yorku … 13 $ (40 min)
Autobus do New Yorku … 16 $
<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>

LETIŠTĚ LA GUARDIA (LGA) A LETENKY DO NEW YORK CITY

Nejmenší newyorské letiště je určeno především pro lety na kratší vzdálenosti. Je ale také využíváno pro lety do Evropy s přestupem v Kanadě. Doprava do centra je odsud nejlevnější, protože leží pouhých 18 km od Manhattanu.

LETIŠTĚ LA GUARDIA

Menší letiště, které má čtyři terminály. Spojení mezi nimi je tunely nebo autobusy. Terminál B, část po veřejnost, je otevřený 24 hodin denně. Na letišti je Wi-Fi zdarma, ale pouze na 30 minut.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ

Z letiště se dostanete pouze autobusem, které jezdí často a po celý den i noc. Do centra NY jede autobus Q70. Cena jízdenky je 2,75 $

LETENKY DO NEW YORK CITY A LETIŠTĚ NEWBURG (SWF)

Malé letiště leží asi 100 km od New Yorku a je rájem baťůžkářů. Pokud sháníte skutečné hodně levné letenky do New York City a vystačíte si s hodně omezenými službami nízkonákladových společností, jsou letenky do New York City na letiště Newburg pro vás skutečné terno.

LETIŠTĚ NEWBURG

Malinké letiště s jedním terminálem, který se na noc uzavírá.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ

Z letiště se dostanete navazujícími autobusy nebo taxíkem.

Autobusy

Na levné letenky do New York City na letiště Nweburg navazují autobusy Stewart Airport Express. V NY zastavují na hlavním autobusovém nádraží Port Authority. Cena jízdenky je 20 $.

Taxi

Do jiných míst v okolí letiště se dostanete pouze taxíkem. Cena do Newbourgu je 20 $.

LEVNÉ LETENKY DO NEW YORK CITY A PŘESTUPY MEZI LETIŠTI

Přestup z JFK na La Guardia

Pro přestup počítejte s minimálně 1,5 hodinou času na dopravu             . Trasa je: Air Train na metro Jamaica Station, pak modrá linka metra (E) na stanici Roosevelt Av. Jackson Heights Station a odtud autobusem Q47 nebo Q70 na letiště La GUarida. Celková cena za dopravu je 10 $.

Přestup z JFK na letiště Newark

Přesun mezi JFK a Newark zabere téměř 2 hodina, stojí 25 $. Trasa je: Air Train na metro Jamaica. Odtud metrem E nebo vlaky Babylon (Ronkonkoma) na Manhattan na stanici Pennsylvania Station. Z té jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k Air Trainu na letiště Newark.

CO MUSÍTE VIDĚT V NEW YORKU

Poznat skutečný New York na to nestačí běžná dovolená. Pokud však máte letenky do New York City a můžete tam strávit nějakou dobu, vydejte se na Manhattan a nezapomeňte na Sochu Svobody. V Central Parku si půjčte kolo, stihnete toho více. Za návštěvu stojí muzea MoMa, Metropolitan, Natural History. Pro příznivce levných nákupů jsou skvělé Jersey Gardens.