Letenky do Nice a na Azurové pobřeží

Jih Francie láká svou jedinečnou atmosférou, krásnými plážemi Azurového pobřeží, luxusními letovisky i známými festivaly. I proto jsou levné letenky do Nice rychle rozprodány. A nejen turisté míří na jih. Nice je centrem obchodu. Lenky do Nice jsou i branou do blízkého Monaka.

Letenky do Nice a letiště na umělém poloostrově

Umělý poloostrov, na který míří letenky do Nice leží asi 8 km od města Nice a 30 km od městského státu Monako. Letiště je velice frekventované. Letenky do Nice míří z celé Evropy a několik zámořských destinací. Má dva terminály, ale jen terminál 1 je otevřený 24 hodin denně.

Pokud máte letenky do Nice a budete tam přestupovat, obvykle si vystačíte s jedním terminálem a nebudete muset opustit tranzitní zónu. V rámci jednoho terminálu stihnete přestup za půl hodiny. Pokud se musíte přesunout mezi terminály, využijte letištní autobus, který je zdarma a počítejte s hodinou a půl.

Na letišti funguje bezplatná Wi-Fi. Najdete zde obchody, restaurace i úschovnu zavazadel.

Doprava z letiště

Na letiště nás vzaly letenky do Nice. Z letiště jezdí několik linek autobusů do Nice, Cannes i Monaka. Do Nice se dostanete i tramvají. Zajímavostí je možnost zapůjčit si jízdní kolo, ale to je opravdu jen pro baťůžkáře. Před terminálem najdete i stanoviště místních taxíků.

Autobus do Nice

Z letiště do Nice jezdí linky 98 a 99. Cena jízdného stojí 6 EUR. Zastávku nejdete u obou terminálů.

Noční autobus do Nice

V nočních hodinách se z letiště můžete dostat autobusem N4. Jízdné je 6 EUR.

Autobusy místní MHD

Asi 100 metrů od terminálu 1 najdete zastávku Aeroport-Promenade, odkud jezdí do centra Nice místní MHD. Výhodou je, že vás jízdné vyjde jen na 1,5 EUR.

Tramvaj do Nice

Na okraj Nice vás doveze tramvajová linka 2. Cena jízdného je 1,5 EUR.

Autobus do Monaka

Z letiště jezdí autobus 110 Express přímo do Monaka. Cena jízdného je 22 EUR.

Autobus do Cannes

Do Cannes můžete jet autobusem číslo 210. Jízdné stojí stejně jako do Monaka 22 EUR.

Autobusy do měst Provence

Přímo před terminálem 2 je autobusové nádraží odkud jezdí autobusy do různých míst celé Provence.

Vlak

Vlakovou stanici Nice St Augustin najdete kousek od terminálů (asi 15 minut chůze). Z letiště zde jezdí autobusy. Jízdenky začínají na 10 EUR a odvíjí se od vzdálenosti, kam chcete jet.

Přehled dopravy

Autobus do Nice 98 a 99 … 6 EUR
Noční autobus do Nice N4 … 6 EUR
Autobusy místní MHD z Aeroport-Promenade … 1,5 EUR
Tramvaj do Nice č. 2 … 1,5 EUR
Autobus do Monaka 110 Express … 22 EUR
Autobus do Cannes č. 210 … 22 EUR
Autobusy do měst Provence … dle vzdálenosti
Vlak … od 10 EUR (dle vzdálenosti)

Levné letenky do Nice a co navštívit

Seženete-li levné letenky do Nice, můžete si gratulovat. Míříte na slavné Azurové pobřeží, kam jezdí celebrity i milovníci francouzské Provence. Výlety po okolí jsou jasné. Můžete se vydat za četníky ze St. Tropez, na filmový festival v Cannes nebo do milionářského Monaka. Přímo v Nice se také nebudete nudit. Nádherné památky a jedinečnou atmosféru má Staré město (VIeille Ville). Za samostatnou návštěvu stojí muzeum slavného francouzského malíře Matisse nebo muzeum Marca Chagalla. I když chcete do Monaka, budou vám stačit letenky do Nice a krátký výlet.