TOP
Image Alt

Letenky do Palerma

Letenky do Palerma

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Palerma na Sicílii plnou kontrastů

Na Sicílii můžeme najít dvě letiště, na jedno z nich vedou letenky do Palerma. Pojmenování letiště Flacone – Borsellino je po dvou soudcích, kteří v minulém století sváděli tuhý boj s obávanou místní mafií. Dnes je Sicílie bezpečná a láká turisty po celý rok. Můžete se koupat na plážích, podívat se na stále činnou sopku Etnu nebo vyrazit do hlavního města Palermo. Kdo miluje historii, nesmí minout Syrakusy slavného Archimeda.

Letenky do Palerma a místní letiště

Letiště leží asi 35 km od města ve vesnici Punta Raisi. Nečekejte žádnou modernu. Letiště má jeden stařičký terminál, který slouží pro vnitrostátní spojení, letní linky z Evropy i charterové lety. Je sice otevřené 24 hodin denně, ale žádný luxus na přenocování to není.

Služby na letišti a letenky do Palerma

I když je budova stará, má standardní letištní vybavení. Najdete zde obchody i restaurace k občerstvení. K Wi-Fi se můžete připojit zdarma a bez omezení.

Doprava z letiště a letenky do Palerma

Máte-li individuální letenky do Palerma, nemusíte se obávat. Přímo z letiště existuje velice dobré autobusové i vlakové spojení. Můžete si také objednat místní taxi nebo si pronajmout vůz na celou dobu pobytu.

Autobusy

Přímo z letiště jezdí autobusy Prestia e Comande, které objíždí celé Palermo a končí na hlavním nádraží. Přes den odjíždějí každou půl hodinu. Jízdenku můžete koupit přímo u řidiče za 6,30 EUR. Jde objednat i on-line na konkrétní spoj za 6 EUR. Zpáteční jízdenka stojí 10 EUR.

Vlaky

Přímo před terminálem najdete vlakovou zastávku Punta Raisi. Vlaky jezdí také co půl hodiny. Jízdenka stojí 5,9 EUR a koupíte ji v automatech na zastávce.

Taxi

Před příletovou částí najdete stanoviště místních taxíků. Cesta z letiště do Palerma vyjde asi na 35 EUR. Pokud máte individuální letenky do Palerma poprvé, je taxík dobrou volbou. Vyznat se hned po příletu v místní dopravě, může být velice náročné.

Pronájem vozu

Pro cestovatele bývá ideální pronájem vozu. Je dobré objednat si ho on-line. Na letišti Palermo operují autopůjčovny Eurocar, Avis, Herz a Autoeuropa. Pokud sháníte individuální letenky do Palerma, jste jistě zcestovalí, přesto pozor, na Sicílii je dopravní značení často zmatené nebo rovnou úplně chybí.

Přehled dopravy

Autobus … 6,3 EUR (dopředu 6 EUR)
Vlak … 5,9 EUR
Taxi … 35 EUR
Pronájem vozu … dle aktuálního ceníku a typu vozu

Letenky do Palerma a co musíte na Sicílii navštívit

Sicílie je italský ostrov se zcela unikátní atmosférou. Rozhodně si vyhraďte čas na Palermo samotné i na blízké městečko Monreale. Nabízí nádherné památky i nezapomenutelné zážitky z místních trhů. Pro pěší turisty je ideální přírodní park Madonie, který zahrnuje i část místních hor. Chcete-li zakusit kus pravé staré Sicílie, vydejte se do městečka Cefalú. Najdete ho na severním pobřeží. Podobně na vás zapůsobí i horská vesnička Caltabellota a její uzounké uličky. No a na Sicílii samozřejmě musíte zdolat Etnu, monumentální činnou sopku a vidět Archimedovy Syrakusy. Pro gurmány jsou letenky do Palerma vstupenkou na nevšední chuťové zážitky. Ochutnáte zde klasickou italskou kuchyni, ale i místní unikátní recepty.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment