TOP
Image Alt

Letenky do Paříže

Letenky do Paříže

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Paříže, nejromantičtějšího města Evropy

Paříž je oblíbenou destinací milovníků historie, romantiků i obchodníků. Je to jedno z nejkrásnějších měst, které každý rok navštíví milióny lidí. Téměř povinností je navštívit Eiffelovu věž, Louvre nebo Notre Dame. Paříž toho, ale nabízí mnohem více. Malebné uličky Latinské čtvrti i bohémský kopec Mont Martre.

Levné letenky do Paříže jsou oblíbené v každém období. Pokud máte letenky do Paříže z Čech, přistanete nejspíše na letišti Charles de Gaulle (CDG). Pro letenky do Paříže, které navazují dalším letem do Afriky nebo zámořských departementů Francie, se vyplatí vybírat letiště Orly (ORY). Můžete zkusit i nejlevnější letenky do Paříže na letiště Bauvais (BVA). To ale leží 85 km od Paříže a tak k ceně letenky připočtěte asi 17 EUR za dopravu do centra. V okolí Paříže je ještě letiště Chalons-Vatry (XCR), které je pro Čechy téměř nevyužitelné.

Letiště Charles de Gaulle

Nejčastěji nás tedy levné letenky Praha Paříž a zpět přivedou na velké letiště Charlese de Gullea, druhé největší evropské letiště. Letiště je napojeno na vlaky TGV, kterými se dostanete kamkoliv po Francii. Stanice vlaku TGV je u terminálu 2. Na 2 létá Air France a její partneři (ČSA, Austrian, Delta).

Letiště má tři terminály, přičemž letenky do Paříže vás většinou vysadí na terminálu číslo 2. Součástí jsou i dvě satelitní odbavovací haly, které jsou s terminály spojeny automatizovaným vlakem. Terminál číslo 1 je vyhrazen aerolinkámjiným než Air France (ta létá na 2). Na 3 se dostanete s nízkonákladovými společnostmi.

Letiště má bezplatné pokrytí internetem a propracovaný orientační systém. Najdete zde obchody, restaurace i směnárny.

Doprava z letiště

Pokud jsou letenky do Paříže vaší konečnou destinací, můžete z letiště vyrazit do centra. V Paříži skvěle funguje místní autobusová doprava, vlaky, ale samozřejmě i taxi.

Autobusy

Do centra Paříže se dostanete autobusem za zhruba hodinu a půl. Cena jízného je 6 EUR. Z letiště odjíždí autobus číslo 350 k nádraží Gare de l´Est nebo 351 ke stanici metra Nation.

Do centra jezdí přímé linky Le Bus Direct, které zastavují u terminálů 1 a 2. Jízdné do centra je 10,3 EUR.

Autobusová linky Roissy Bus jezdí k Opeře a na letišti zastavuje u všech terminálů. Jízdné stojí 11 EUR.

Noční autobus Noctilien N140 a N143 jezdí mezi jednou a pátou ráno. Zaveze vás na Gare de l´Est a stojí 8 EUR.

Vlaky – příměstská železnice RER

Městské vlaky stojí 10,5 EUR. Jízdenku si musíte koupit na stanici a platit se dá i kartou. Linkou B můžete jet na stanice Gare de Nord nebo k Notre Dame.

Vlaky TGV

Přímo od terminálu číslo 2 můžete navázat na letenky do Paříže a cestovat dále po Francii vlakem TGV.

Taxi

Přímo na letišti si můžete vzít taxi. Cena jízdného je 50 – 60 EUR.

TIP – návštěva Disneylandu

Přímo za letiště jede do pařížského Disneylandu autobus Magical Shuttle. Zastávku najdete u terminálu číslo 1 i 2. Jízdenka stojí 20 EUR.

Přehled dopravy

Městský autobus 350 a 351 … 6 EUR

Le Bus Direct … 10,3 EUR

Roissy Bus … 11 EUR

Noční Noctillien… 8 EUR

Příměstská železnice RER … 10,5 EUR

Vlak TGV

Taxi … 50 – 60 EUR

Pronájem vozu

Přestup na letiště Orly

Pokud na letenky do Paříže navazují další cesty, můžete potřebovat přestup na letiště Orly. Dostanete se tam přímým autobusem Le Bus Direct číslo 3. Jízdné stojí 22 EUR. U autobusu jsou jistým rizikem zácpy, proto může být zajímavé zvolit alternativní spojení a to je příměstský vlak RER na stanici Antony a automatický vláček až na Orly. Celkem zaplatíte 21,8 EUR.

Letiště Orly

Druhé největší letiště v Paříži, které je zaměřené na vnitrostátní lety a lety do bývalých francouzských kolonií. Letenky do Paříže last minute na letiště Orly vezmou kousek od centra (asi 18 km), i proto máte několik možností, jak se dostat do centra.

Doprava z letiště

Nejrychlejší dopravu z letiště nabízí městská železnice RER. Chcete-li navázat na levné letenky do Paříže a pokračovat i dále úsporně, jeďte tramvají a pak metrem. Z letiště jezdí i autobusy a samozřejmě i taxi.

Městská železnice RER

Automatický letištní vláček Orly Val vás doveze na vlakovou stanici Antony na lince B. Cena jízdy do centra Paříže je 12,5 EUR.

Tramvaj

Tramvajovou zastávku najdete v podzemí Terminálu Sud (Jih). Tramvaj číslo 7 vás doveze na okraj Paříže (stanice Villejuif-Louis Aragon), kde přestoupíte na metro do centra. Na cestu do centra potřebujete jednu jízdenku na tramvaj a druhou na metro. Jedna stojí 1,9 EUR. Celá cesta vás tedy vyjde jen na 3,8 EUR. Jízdenky koupíte v automatu na tramvajové zastávce.

Autobus

Do okolních čtvrtí a obcí jezdí autobusy přímo z letiště. Lístek koupíte u řidiče.

Další možností je kyvadlový autobus Go C Paris, kterým dojedete na městskou železnici RER linka C (stanice Pont de Rungis). Pokračovat můžete rovnou do centra. Jízda stojí 6,5 EUR.

Taxi

U terminálů stojí auta taxi služby. Jízda do centra vás může vyjít až na 100 EUR. Lepší je objednat si taxi dopředu než sedat k řidičům, kteří loví zákazníky přímo v hale.

Uber

Taxi Uber je o něco levnější než běžné taxi. Stáhněte si do mobilu aplikaci Uber, kterou využijete po celém světě.

Přehled dopravy

Městská železnice RER … 12,5 EUR

Tramvaj … 3,8 EUR

Autobus … 6,5 EUR

Taxi … 100 EUR

Letiště Beauvais-Tille

Letiště má dva malé terminály, které využívají především nízkonákladoví přepravci. Nenechte se zmýlit. Na letiště Beauvais-Tille vás sice vezmou letenky do Paříže, ale ocitnete se asi 85 km od města. Počítejte tedy s náklady na dopravu do metropole.

Doprava z letiště

Z letiště jezdí co 20 minut kyvadlové autobusy, vzít si můžete samozřejmě i taxi, ale bude to hodně drahé.

Autobusy

Autobus odjíždí vždy po příletu letadla a doveze vás na okraj Paříže na stanici Porte Maillot. Jízdenka stojí 17 EUR. Doba jízdy je asi 75 minut, ale závisí to na momentálním stavu dopravy.

Taxi

Z letiště si můžete vzít taxi nebo si objednat Uber přes aplikaci. Ceny začínají na 120 EUR.

Přehled dopravy

Autobus … 17 EUR

Taxi … 120 EUR

Letenky do Paříže a zpět a co nesmíte vynechat

Nejen romantici a zamilování shánějí levné letenky do Paříže. Krásná evropská metropole toho má spoustu co nabídnout. Rodiny s dětmi mohou zamířit do Disneylandu nebo do některého z muzeí. Skvělá jsou interaktivní technická muzea, která zabaví nejen ratolesti, ale zaujmou i dospělé. Zvlášť na jaře jsou krásné pařížské zahrady, kde můžete odpočívat nebo si dát lehký piknikový oběd.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment