TOP
Image Alt

Letenky do Pekingu

Letenky do Pekingu

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Pekingu fascinující metropole východu

Letenky do Pekingu si nekupujeme jen tak. Většinou shánějí samostatné letenky do Pekingu obchodníci a cestovatelé. Peking je pro nás jiný svět. Je to město ohromujících rozměrů a fascinujících chutí a vůní. Cestovatelé míří do tajemného Zakázaného města, k Mauzoleu MaoCe-Tunga nebo navštívit Velkou čínskou zeď. Pro cestovatele jsou akční letenky do Pekingu doslova zlatý grál, na který se vyplatí chvíli číhat.

Letenky do Pekingu a dvě místní letiště

Město Peking má dvě letiště, pokud máte letenky do Pekingu přímo ze západu, bude vaším cílem pravděpodobně letiště Peking Capital. To je největší čínské letiště a zároveň druhé nejrušnější letiště na světě. A aby těch „nej“ nebylo málo, terminál 3 je druhý největší letištní terminál na světě a zároveň je to šestá největší budova na světě. A v duchu těchto „nej“ můžete pokračovat celý pobyt v Pekingu.

Služby letiště Peking Capital

Letiště má tři terminály. Nejnovější a největší je terminál 3, který byl otevřen kvůli olympijským hrám. Mezi terminály jezdí vlaky Airport Express, které také letiště spojují s centrem města. Mezi terminály navíc jezdí kyvadlové autobusy, které jsou pro majitele letenky do Pekingu zdarma. Počítejte s tím, že v prostorách terminálů je poměrně zima, ale přenocovat se zde dá. Terminály jsou otevřeny 24 hodin denně. Najdete zde vše, co na cestách potřebujete. Obchody, restaurace, sprchy, úschovnu i Wi-Fi zdarma (síť AirportWiFi Free). U internetu, ale počítejte s větší kontrolou, jste v Číně.Pokud se zdržíte déle, možná budete mít chuť využít bazén v nedalekém hotelu Hilton. Z letiště tam jezdí autobus zdarma.

Letenky do Pekingu a letiště Peking Nanyuan

Menší pekingské letiště, které je určeno především pro vnitrostátní dopravu. Zahraniční turisté zde téměř nepřijdou.

Letenky do Pekingu a doprava z letiště Peking Capital

Letiště je s centrem města dobře propojeno. Využít můžete vlaky Airport Express, kyvadlové autobusy, taxi nebo si pronajmout vůz.

Kyvadlové autobusy

Od terminálů odjíždí kyvadlové autobusy, které směřují do různých částí Pekingu (Xidan, Pekingská železniční nádraží, Gongzhufen, Fangzhuang, Zhongguancun, Wangjing, Pekingské západní vlakové nádraží, Shangdi). Jízdenky koupíte přímo v budovách terminálů a to na těchto místech: terminál 1 (brána 7, uvnitř, 1. patro), terminál 2 (brána 9 a 11, venku, 1. patro), terminál 3 (brána 5, 7 a 11, 1. patro). Cena jízdného se počítá podle vzdálenosti a pohybuje se 15 – 30 RMB.

Expresní vlaky

Všechny expresní vlaky mají pouze čtyři stanice: Terminál 2, Terminál 3, Dongzhimen aSanyuanqiao. V Terminále 2 je zastávka v části B2 v parkovacích garážích 2 a v terminále 3 v druhém patře v parkovacích garážích 3. Jízdenka stojí 25 RMB (asi 90 Kč).

Taxi

Před terminály stojí místní taxíky s taxametry. Maximální cena jízdného do centra by měla být 13 RMB.

Pronájem vozu

V terminálu 2 najdete stánek půjčovny vozů Avis, v terminálu 3 pak firmu Hertz. Pokud nechcete zbytečně čekat, podívejte se na možnost objednání vozu on-line s předstihem.

Přehled dopravy

Kyvadlové autobusy … 15 – 30 RMB
Expresní vlaky … 25 RMB
Taxi … 13 RMB
Pronájem vozu … dle typu vozu a délky pronájmu

Letenky do Pekingu a tipy na zajímavosti

Asi všichni co shánějí levné letenky do Pekingu, chtějí vidět všechny základní památky. Rozhodně k nim patří Zakázané město, Náměstí nebeského klidu, Letní palác a Nefritový palác. Výlet si můžete udělat i na Velkou čínskou zeď. Rozhodně musíte ochutnat místní lahůdky, jako je zmrzlina ze zelného čaje, nudle na tisíc způsobů nebo jste-li odvážnější tak pochoutky z hmyzu. Pokud máte levné letenky do Pekingu a chcete aspoň chvíli být jako Číňané, jděte do parku. A tam se nechte strhnout místními, kteří tančí či cvičí společně a kdykoliv během dne. Návštěva Pekingu by nebyla úplná bez nákupů na nočním trhu nebo v obchodní třídě Wang-fu-ťing.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment