TOP
Image Alt

Letenky do Porta

Letenky do Porta

/ per person
(0 Reviews)

Za sluncem i skvělým portským vezmou levné letenky do Porta

Pohodou sálající město, kde ale najdete historické památky, krásné pláže i slavný fotbalový klub. Přesně to je portugalskéměsto Proto. Levné letenky do Porta proto hledají nejen fotbaloví fanoušci, ale všichni ti, kteří milují klidné letní destinace. Letenky do Porta si můžete koupit na prodloužený víkend a navštívit historickou část Riberia. Nebo budou letenky Praha Porto vstupenkou na pohádkovou portugalskou dovolenou.

Letenky do Porta a místní letiště

Letiště leží asi 13 kilometrů od města samotného a nese jméno Francisco SáCarnerio. Je důležitým uzlem pro aerolinky Ryanair, Easyjet a TAP. I proto se dají sehnat levné letenky do Porta právě od těchto společností. Letiště má jeden terminál. Je prostorný a moderně vybavený. Otevřený je po celých 24 hodin.

Služby letiště

Terminál má tři patra. V přízemí najdete příletovou halu i odbavení zavazadel. Druhé patro je nástupní. Jsou zde i duty free obchůdky. Ve třetím patře je sektor odletů, obchody s potravinami, směnárna, banky a další služby.

K internetu se na letišti dostanete pomocí bezplatné Wi-Fi nebo na letištních počítačích, které jsou přístupné veřejně a bez poplatku. V odletové části najdete úschovnu zavazadel.

Doprava z letiště

Pokud chcete navázat na levné letenky do Porta, můžete jet z letiště metrem nebo autobusy. Jinak si samozřejmě může vzít klasický taxík.

Metro

Letiště je s městem spojen linkou E portského metra. Lístek na metro strojí 1,9 EUR a můžete ho koupit v automatu. Metro jezdí asi do půl jedné v noci.

Autobusy

Přímo na letišti zastavují dvě linky autobusů, které zajíždějí do centra města. Je to linka 601 a 602. Do severní části Porta ještě jezdí linka 604, s tou se ale do centra nedostanete. Cena jízdenky je 1,95 EUR a dá se zaplatit u řidiče autobusu.

Noční autobus

V noci spojuje letiště a Porto autobus 3M. Jízdné stojí 1,95 EUR a můžete ho zaplatit přímo u řidiče.

Taxi

Před letištní budovou najdete místní taxíky, které vás ochotně dovezou do centra města. Cena se pohybuje okolo 22 EUR. Za zavazadla je obvyklý poplatek 0,8 EUR za kus.

Pronájem vozu

Tak jako jinde ve světě i v Portu si můžete pronajmout vůz. Je to ideální řešení, pokud chcete během dovolené cestovat i v okolí Porta samotného. Doporučujeme zarezervovat si vůz dopředu pomocí on-line systémů. Bude vás čekat po příletu na letišti.

Přehled dopravy

Metro … 1,9 EUR
Autobusy … 1,95 EUR
Noční autobus … 1,95 EUR
Taxi … 22 EUR (+ 0,8 EUR za každé zavazadlo)
Pronájem vozu … dle aktuálního ceníku

Tipy co v Portu navštívit

Individuální letenky do Porta jsou dnes hodně v kurzu. V Portu můžete strávit několik dní a stále zde budete mít co dělat. Udělejte si volný den a projděte si část města, která lemuje řeku Douro a starobylou čtvrt Riberia. Krásný pohled se vám naskytne i z některé výletní lodi, které řeku neustále brázdí. Pro milovníky vína je téměř povinností celodenní výlet do vinařských vesnic Regua a Pinhao. Při návštěvě Porta nezapomeňte ochutnat pravé portské víno, které dostalo po oblasti svůj název. Za ochutnání rozhodně stojí i místní speciality.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment