TOP

Letenky do Ho Či Minová Města

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Ho Či Minová Města

LETIŠTĚ SAIGON

Hledáte levné letenky do Saigonu nebo do Ho Či Minova města? Vlastně je to totéž. Dříve bylo Ho Či Minovo město známé jako Sajgon. Do vyhledávání zadejte levné letenky do Saigonu, ale i do Ho Či Minova města. V každém případě vás letenky do Saigonu vezmou na letiště Tan Son Nhat, které je asi 8 kilometrů od Ho Či Minova města.

LEVNÉ LETENKY DO SAIGONU A PŘESTUPY

Letiště Tan Son Nhat je největším letištěm ve Vietnamu. Je neustále přetížené. Doporučujeme počítat s výraznou časovou rezervou, ideálně aspoň 2 hodiny.

Letiště má dva terminály, které jsou od sebe kousek, a funguje mezi nimi spojení autobusy, které jsou zdarma. Pro přestup můžete využít i dongy (malé elektromobily), ty jsou ale za poplatek. A nezapomeňte, že pro přestup na další let, musíte zavazadla vyzvednout a znovu odbavit. U přestupu si plánujte také větší rezervu. Dvě hodiny jsou naprosté minimum.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ SAIGON

Letiště Tan Son Nhat leží sice v bezprostřední blízkosti Ho Či Minova města, ale pěšky z něj asi nepůjdete. Tedy pokud nejste vyznavači super levného cestování á la cesty poutníků. Levné letenky do Saigonu jsou však často začátkem zcela nového stylu cestování. Můžete navázat i dopravou z letiště.

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA Z LETIŠTĚ

Přímo do města k obchodnímu centru (Ben Thanh Market) jedou z letiště tři linky autobusu (číslo 49, 109 a 152), do západní části pak ještě jedna další s číslem 119. Ceny lístků se pohybují od 5 000 VND po 40 000 VND.

TAXI V SAIGONU

Ale můžete využít i taxi. Stejně jako v Hanoji, i v Saigonu výborně funguje taxi. V Asii na mnoha místech nahradil místní Grab mezinárodní Uber. Cenu chtějte vědět dopředu a smlouvejte. Cena se většinou nedostane pod 150 000 VND (165 Kč).

Zajímavostí jsou taxi skútry (mototaxi). Jsou levné, rychlé a hodí se především pro cestování po městě. Na letiště ostatně nesmí.

PŘEHLED DOPRAVY Z LETIŠTĚ

Autobus číslo 152 … 5 000 VND
Autobus číslo 109 … 12 000 VND (nad 5 km 20 000 VND)
Autobus číslo 49 … 40 000 VND
Taxi … 150 000 VND

PŘÍMÉ LETENKY DO SAIGONU

Pokud chcete přímé letenky do Saigonu, je to možné. Bohužel však ne z Čech. Musíte navštívit některé z jiných evropských velkoměst a odtud mít levné letenky do Saigonu. Přímý let do Ho Či Minova města je zkrátka pro Čechy stále hudbou budoucnosti.

LETIŠTĚ TAN SON NHAT A SLUŽBY

Letiště Tan Son Naht je cílem pro přímé letenky do Saigonu. Proudí jím denně zástupy lidí a služby tomu dopovídají. Najdete zde obchody, ty zavírají kolem jedenácté večer, rychlé občerstvení a samozřejmě i úschovnu zavazadel. Připojit se můžete na místní Wi-Fi letiště, která je zdarma.

TIP NA UBYTOVÁNÍ

V okolí cílové stanice autobusů, obchodního centra Ben Thanh Market, najdete mnoho hotelů. Pokud rádi cestujete s nízkými náklady, může zde levné ubytování navázat na levné letenky do Saigonu.

CO VIDĚT V HO ČI MINOVĚ MĚSTĚ

Saigon nebo tedy aktuálně Ho Či Minovo město má bouřlivou historii, na kterou zde často narazíte. Zcela nepopiratelný je vliv francouzské kolonizace, který uvidíte u saigonského Notre Dam. Skvělé občerstvení můžete sehnat na místním trhu Ben Thanh Market. Pro silnější povahy je návštěva Muzea Války. Vzpomínky na konflikt severu a jihu, americkou intervenci a koncentrační tábory udělají silný dojem. O místní historii je Národní historické muzeum.