TOP
Image Alt

Letenky do Šanghaje

Letenky do Šanghaje

/ per person
(0 Reviews)

Letenky do Šanghaje nejlidnatějšího města Číny

Akční letenky do Šanghaje rychle mizí pod rukami. Shánějí je cestovatelé, digitální nomádi, kteří míří na Bali, i obchodníci. Není tak divu, že sotva se objeví nabídka levné letenky do Šanghaje, máte jen několik minut na rozhodnutí. Šanghaj je úžasné město neuvěřitelných zážitků. Je zde pověstná Perla orientu i tzv. otvírák lahví. Že nevíte, co to je? Tak shánějte akční letenky do Šanghaje.

Letenky do Šanghaje a místní letiště Pudong

Pokud máte mezinárodní letenky do Šanghaje, přivedou vás nejspíš na letiště Pudong. Větší z letišť leží na pobřeží asi 45 kilometrů od centra. Přistává zde ChinaEastern Airlines, ale i mnoho dalších společností. Letiště často slouží pro přestupy po Asii. Letiště má dva terminály 1 a 2. Mezi terminály jezdí kyvadlový autobus. Při přestupu potřebujete tranzitní vízum, které dostanete zdarma.

Služby letiště Pudong

Na letišti najdete občerstvení i obchůdky. Jsme v Číně, takže i internetu se můžete připojit jen po ověření SMS nebo oskenováním pasu v kiosku. V obou terminálech najdete úschovnu zavazadel.

Doprava z letiště Pudong

Letiště je s centrem dobře propojeno. Můžete jet magnetickou železnicí, metrem nebo autobusem. Na letišti postávají i místní taxikáři.

Metro

Přímo z letiště jezdí linka metra číslo 2. Cena jízdenky stojí asi 7 CNY. Metro jezdí každých pár minut a některé vlaky jedou až na druhé šanghajské letiště Hongqiao.

Autobus

Z letiště odjíždějí oficiální letištní autobusy do centra města. Zastávky najdete před oběma terminály. Cena do centra je od 8 do 60 CNY a závisí na délce trasy i lince.

Magnetická železnice Maglev

Rozhodně nejrychlejší spojení do centra Šanghaje, vlaky jezdí až rychlostí 430 km/h. Jízdenka stojí 50 CNY, nebo si můžete koupit zpáteční za 80 CNY.

Taxi

Z letiště si můžete samozřejmě vzít i taxi. Jízdné je rozdělené na denní a noční tarif. A také na vzdálenostní pásma. Ceny do oblíbených destinací se pohybují takto: Xujiahui 180 CNY, Náměstí lidu 180 CNY nebo chrám Jing´an 185 CNY.

Přehled dopravy z letiště Pudong

Metro … 7 CNY
Autobus … 8 – 60 CNY
Magnetická železnic Maglev … 80 CNY
Taxi … okolo 180 CNY

Letenky do Šanghaje a místní letiště Hongqiao

Letiště Hongqiao je menší a používá se především pro vnitrostátní nebo regionální lety. Má také pouze denní provoz, na noc se uzavírá. S přespáním nepočítejte. Letiště má dva terminály. Ty jsou rozdělené podle aerolinek a tak přestup mezi terminály je spíše výjimkou. Pokud ho i tak budete potřebovat, jezdí zde zdarma kyvadlový autobus.

Služby letiště

Letiště je menší, ale najdete zde základ všeho, co můžete potřebovat. Pokud už máte, čínskou SiM kartu můžete se připojit k Wi-Fi zdarma, jinak vás čeká ověření u kiosku. Úschovna zavazadel je v příletové hale terminálu 2.

Doprava z letiště

Z letiště do centra jezdí metro i autobusy. Pro přestup na letiště Pudong můžete využít linku metra číslo 2. Najdete zde i obvyklé taxíky.

Metro

Na letiště zajíždí metro linky 2 a 10. Metro 2 zastavuje jen u terminálu 2. Linka 10 má zastávku na obou terminálech. Jízdenka stojí 7 CNY.

Autobus

Z letiště jezdí do centra linky 806 a 807 (od terminálu 1) a 941 (od terminálu 2). J9zdenka závisí na vzdálenosti, ale pohybuje se 7- 10 CNY.

Taxi

Ceny taxíků jsou rozdělené na denní a noční tarify.

Přehled dopravy

Metro … 7 CNY
Autobus … 7-10 CNY
Taxi … dle vzdálenosti a času

TIP – Tranzitní vízum

Máte letenky do Šanghaje jako součást větší cesty? A můžete si naplánovat kratší přestávku na návštěvu města? Pak využijte tranzitní vízum. Získáte ho na hraničním přechodu zdarma a platí na 144 hodin. Jen si dejte pozor, aby váš pas platil ještě minimálně 6 měsíců po využití letenky do Šanghaje. Jsou na to hákliví.

Letenky do Šanghaje a co rozhodně musíte vidět

Ať už máte letenky do Šanghaje jako součást delší cesty nebo ne, Šanghaj vás uchvátí. Rozhodně musíte vidět Perlu orientu, což je OrientalPearl Tower televizní věž. Je to vysílač, restauraci i rozhledna v jednom. Dokonalou harmonii najdete v orientální zahradě Yuyuan. Skvělé místo k odpočinku a relaxaci. Chcete vidět čínské Benátky? Pak navštivte v předměstí Šanghaje místo Zhujiajiao. Doporučujeme název si napsat, nebo si zamotáte jazyk. A co ten otvírák? To je světové finanční centrum. Moderní budova, která zkrátka vypadá jako obří otvírák na pivo. A pokud už máte letenky do Šanghaje, vyjdete se na slavné historické nábřeží Bund. Jako jinde v Číně i zde se připravte na všudypřítomný smog. Je to daň za překotný rozvoj.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment