TOP
Image Alt

Letenky do Splitu

Letenky do Splitu

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Splitu a na chorvatské pláže

Chorvatský Split je cílem milovníků chorvatských pláží i odrazový můstek pro další cesty po Chorvatsku. Letenky Chorvatsko Split mohou být prvním krůčkem k návštěvě chorvatských ostrovů, pláží i nádherných přírodních parků. Levné letenky do Splitu jsou tak jednou z nejrychlejších možností, jak se z Čech za hodinku a něco dostat k moři. Ceny letenek Praha Split bývají v sezóně velmi drahé. Doporučujeme proto dovolenou do Splitu plánovat s velkým předstihem.

Letiště Split

Malé a více méně sezónní letiště Split leží asi 25 km od letoviska chorvatské riviéry v městečku Kaštel Stafilič. V létě jsou levné letenky do Splitu nesehnatelné, ty musíte koupit s velkým předstihem. Malé letiště je v létě doslova přecpané. A ač má moderní terminál, vytvářejí se fronty na odbavení. Terminál se na noc uzavírá, na letišti nemůžete přespat.

Následná doprava z letiště

V Chorvatsku výrobně funguje napojení soukromých autobusových dopravců na přílety na letiště. Využít můžete i místní autobusové linky, taxi nebo soukromý transfer. Pro delší dovolené je populární pronájem vozu.

Autobus

Z letiště jezdí do centra Splitu soukromá autobusová společnost Pleso prijevoz. Z letiště odjíždí cca půl hodiny po příletu letadla, můžete tak pohodlně navázat přímo na letenky do Splitu. Stanoviště najdete vlevo vedle terminálu. Do Splitu dojedete asi za 30 minut a cena je 30 kuna.

Místní autobusová doprava

Na letiště Split zajíždějí místní autobusy číslo 37 a 38. Můžete jet do Splitu i do nedalekého Trogíru. Cena do Splitu je 20 kuna a do Trogíru 13 kuna. Pokud míříte ve Splitu na trajekt nebo katamarán, zvolte raději jiný druh dopravy. Autobusové stanoviště je od přístavu daleko.

Soukromý transfer

Využili jste plně letenky do Splitu a povolenou hmotnost zavazadel? Pak se asi nebudete chtít s kufry trmácet autobusem. Další z možností je objednat si soukromý transfer z letiště přímo do hotelu. Řidič s vozidlem bude čekat u příletového terminálu. Cena transferu do Splitu je asi 34 EUR.

Taxi

Jakmile projdete všechny procedury spojené s využitím nejlevnšjší letenky do Splitu, můžete si vzít taxi, které čeká před příletovým terminálem. Je dobré ujistit se o ceně před zahájením jízdy. Orientační cena do Splitu je 250 – 300 kuna.

Pronájem vozu

Pro delší dovolenou doporučujeme pronajmout si vůz. Ideálně si jej objednejte on-line dopředu.

Přehled dopravy

Autobus … 30 kuna

Místní autobusová doprava … 20 kuna

Soukromý transfer … 34 EUR

Taxi … 250 – 300 kuna

Pronájem vozu

Co navštívit ve Splitu a okolí

Letenky do Splitu milujeme pro rychlost, s jakou se dostaneme na božské chorvatské pláže. Přímo ve Splitu najdete nádherné památky. Za návštěvu stojí Diokleciánův palác i splitský Petřín vrch Marjan. Máte-li více času, navštivte Plitvická jezera. Pohádkové místo, které bylo kulisou zfilmovaným příběhům z pera Karla Maye. Letenky do Splitu, ale mohou být také vstupenkou na chorvatské ostrovy Brač, Hvar, Šolta nebo Čiovo.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment