TOP
Image Alt

Letenky do Varny

Letenky do Varny

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Varny i na Zlaté písky

Letiště Varna je třetí největší Bulharské letiště. V posledních letech jsou oblíbené samostatné letenky do Varny, která vás i bez cestovky vezmou do populárních bulharských letovisek Zlaté písky, Albena nebo Balčik.

Letiště Varna

Letenky do Varny jsou vyloženě sezónním zbožím, i proto mimo sezónu zeje letiště prázdnotou. V létě však počítejte s frontami na odbavení a přeplněným terminálem. Letiště leží pouhých 10 kilometrů od samotné Varny. Terminál je relativně moderní. Potěší zdarma připojení k Wi-Fi.

Služby letiště Varna

Především maminky, které mají letenky do Varny, potěší koutek pro matky s dětmi. Připraven je přebalovací pult, jídelní židličky a dokonce i postýlky pro krátký odpočinek ratolestí. Na letišti je banka i směnárny, vybírat ale doporučujeme spíše z bankomatů. Najdete zde obchody i restaurace.

Doprava z letiště

Jako jinde v Bulharsku i zde funguje místní autobusová doprava. Přímo z letiště odjíždí autobus číslo 409, který vás zaveze do Varny, na Zlaté písky, ale i do dalších letovisek, jako je St. Constantine nebo Helena. Autobus jezdí od šesti do jedenácti večer. Cena jízdného je 3 leva (do Varny i na Zlaté písky). Jízdné platíte u průvodčího v autobuse.

Taxi

Před halou parkují taxíky, která vás odvezou do Varny i přímo do letovisek. Cena jízdného je obvykle 0,4 až 0,6 leva za kilometr. Vyplatí se smlouvat.

Pronájem vozu

Přímo v hale najdete stánky autopůjčoven. Tak jako jinde, i zde se vyplatí objednat si vůz dopředu přes internet. Bude na vás na letišti čekat.

Přehled dopravy

Autobus … 3 leva (Varna, Zlaté písky)

Taxi … 0,4 – 0,6 leva za km

Pronájem vozu … dle aktuálního ceníku

Tipy co ve Varně vidět

Varna je typickým turistickým městem. Letenky Praha Varna kupujeme s cílem navštívit vyhlášené bulharské pláže a poznat místní kulturu. Přímo ve Varně najdete krásné historické památky, topem je monumentální katedrála Nanebevzetí na náměstí Metropolita Simeona. Zcela netradičním místem je Kamenný les, který najdete kousek od Varny. Zcela přirozeně zde vznikly kamenné sloupy staré padesát miliónů let. Anebo se vydejte do skalního kláštera Aladža.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment