TOP
Image Alt

Letenky na Kos

Letenky na Kos

/ per person
(0 Reviews)

Letenky na Kos ostrov s nejkrásnějšími řeckými plážemi

Řecko je plné pláží a nádherných zákoutí, pokud ale chcete na jedny z nejčistších a nejkrásnějších pláží, kupte si letenky na Kos. Kromě pláží jsou na ostrově úchvatné antické památky. Bonusem jsou místní lidé. Jsou jiní než ve zbytku Řecka. Rychle vás přijmou mezi sebe. Pokud tedy budete mít individuální letenky na Kos, věřte, že o přátelskou ruku nebudete mít nouzi.

Letenky na Kos a místní letiště

Nejčastěji jsou letenky na Kos součástí balíčku zájezdu. Individuální letenky na Kos seženete hlavně v turistické sezóně a u charterových společností. Po přistání počítejte se zastaralým a malinkým letištěm. V letní sezóně je přeplněné a nepohodlné. Letiště leží v centrální částí ostrova asi 25 km od hlavního města Kos u vesničky Antimachia. Má jeden malý zastaralý terminál.

Služby letiště Kos

I přes své stáří nabízí terminál všechny základní služby. Najdete zde občerstvení i duty free obchůdek. Nečekejte však žádnou velkou restauraci ani fast food. Na letišti je i Wi-Fi. Je sice zdarma, ale také dost pomalá. Pokud můžete, vyřiďte si vše s předstihem z domova.

Doprava z letiště Kos

Pro majitele individuální letenky na Kos je důležitá doprava z letiště. Zajíždí zde místní doprava, můžete si vzít taxi nebo si pronajmout vůz.

Autobusy

Z letiště odjíždí autobusy několikrát denně do měst po celém ostrově. Cena se pohybuje od 2 do 3,5 EUR podle vzdálenosti. Doprava však není úplně spolehlivá, je to spíše pro zdatnější majitele individuální letenky na Kos.

Taxi

Před terminálem najdete klasické místní taxíky. Cena jedné jízdy je obvykle 30 EUR.

Pronájem vozu

Na Kosu se rozhodně vyplatí pronajmout si vůz a nebýt závislý na síti místních autobusů, které si jezdí, jak se jim zamane. Automobil si můžete objednat dopředu, třeba už s koupí letenky na Kos. Cena půjčovného je závislá na typu vozu a délce půjčení. Minimálně to bývají 3 dny. Ceny pronájmu začínají na 10 EUR na den.

Přehled dopravy

Autobus … 2 -3,5 EUR
Taxi … 30 EUR
Pronájem vozu … od 10 EUR na den

Letenky na Kos a tipy na výlety

V letní sezóně jsou stále populárnější letenky na Kos. Proč právě tento malý ostrov zbožňuje tolik cestovatelů? Je to vlastně jednoduché. Ostrov je malý a docela klidný. Najdete zde antické památky. Za návštěvu rozhodně stojí pozůstatky řeckého léčebného chrámu Asklepion nebo památný Hippokratův platan v hlavním městě Kos. Ostrov má 68 kilometrů písčitých nebo oblázkových pláží. A voda je zde krásně čistá a modrá. Za nejhezčí pláž bývá pokládána písčitá pláž Kamari, ale za návštěvu stojí i Paradise nebo Camel. Pokud máte individuální letenky na Kos a toužíte po gurmánském zážitku, dejte si v taverně místní řeckou kuchyni. Nebo sedněte na trajekt a vydejte se do 4 km vzdáleného Turecka. Letenky na Kostotiž mohou být vstupenkou i do tureckého světa chutí a vůní. Bonusem navíc jsou místní lidé. Kos je malinký a vzdálený klasickému pevninskému životu. Možná i proto jsou místní lidé tolik přátelští. Nemusíte se bát, že by z vás tahali poslední euro za nějakou cetku. Naopak vám často nabídnou domácí pohoštění.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment