TOP
Image Alt

letenky na Maltu

letenky na Maltu

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky na Maltu srdce kouzelného ostrova

Malta je oblíbená nejen v letní sezóně, ale kouzelná je také na jaře. I proto jsou levné letenky do Luqa Malta neustále pryč. Malta to je souostroví tří ostrovů ve středozemním moři, ohromné skalisko s bohatou historií i místo, se stále neobjasněnými starověkými hádankami.

Letenky do Luqa Malta a místní letiště

Malta má pouze malé letiště u vesnice Luqa, necelých 10 kilometrů od hlavního města Malty Vallety. Počítejte s malým a dost zastaralým terminálem, který je však otevřený 24 hodin denně.

Doprava z letiště

Na Maltu vás vzaly individuální letenky do Luqa Malta a je čas jet dál. Z letiště se pohodlně dostanete autobusem a to ve dne i v noci. Můžete si vzít i taxi, které vás odveze přímo na hotel.

Autobusy

Z letiště jezdí jednotlivé linky autobusů do všech koutů ostrova. Zastávky najdete přímo před terminálem letiště. Autobusová doprava na Maltě je velice přehledná a spolehlivá. Jednotlivé jízdenky můžete koupit přímo u řidiče a stojí 2 EUR. V zimě vás vyjdou jen na 1,5 EUR. Pokud budete chtít více cestovat, vyplatí se vám časové jízdenky. Ty nekoupíte u řidiče, ale v trafice.

Linka X1 … města Birkirkara, San Giljan, Pembroke, Bugibba a Cirkewwa (přestup na trajekt směr Gozo

Linka X2 … města Tarxien, Birkirkara, San Giljan a Sliema

Linka TD2 … expres do města San Giljan

Linka X3 … města Tarxien, Birkirkara, Mdina, Imtarfa a Bugibby

Linka X4 … městy Birzebugga, Qormi a končí v hlavním městě Valletta

Linka 117 … města Qrendi, Zurrieq, Qormi a Birkirkara

Linka 119 … města Birzebbuga, Marsaxlokk, Zejtun a Marsaskala

Linka 135 .. města Marasakala, Zejtun, Qormi a Birkirkara

Linka 201… města Zurrieq, Hagar, Siggiewi, Dingli a Mdina

Noční autobus

Zhruba od jedné do čtyř jezdí z letiště speciální noční autobus, který zajíždí do měst Marsaskala, Birkirkara, Zejtun, Zurrieq, Tarxien, Qomri a San Giljan. Jízdné stojí 3 EUR.

Taxi

V příletové hale najdete stánek taxi, kde si můžete rovnou zaplatit jízdu do vámi určeného místa na Maltě. Letištní taxíky mají pevně stanovené ceny. Do Valletty pojedete za 15 EUR, do města San GIljan za 20 EUR.

Vrtulníkem

Pokud vám letenky do Luqa Malta nestačily a chcete dále lítat, využijte trochu netradiční službu letiště. Na sousední ostrov Gozo se můžete nechat přepravit vrtulníkem přímo z letiště.

Přehled dopravy

Autobusy … 1,5 EUR

Noční autobus … 3 EUR

Taxi do Valletty … 15 EUR

Letenky do Luqa Malta a tipy na výlety

Pokud milujete středověkou historii a maltézské rytíře, jsou pro vás levné letenky do Luqa Malta skvělým dárkem. Velice zajímavým místem je chrám sv. Jana, ve kterém jsou uloženy ostatky českého šlechtice. Na hlavní město Valletta si vyhraďte čas, abyste si mohli projít široké a pravidelné ulice. V městečku Mosta najdete kostelík, kde se stal během druhé světové války „zázrak“. Svá pravěká tajemství ukrývají i jeskyně Ghar Dalam.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment