TOP
Image Alt

Letenky na Mauricius

Letenky na Mauricius

/ per person
(0 Reviews)

Letenky na Mauricius, pohádkový modrý ostrov

Modrý ostrov věčného léta, i tak se přezdívá ostrovu Mauricius, kam vás vezmou levné letenky na Mauricius. Těžko uvěřit, že tento exotický ráj původně vůbec nebyl obydlený. Dnes už na Mauriciu žije více než milion obyvatel a letenky na Mauricius jsou oblíbené u turistů z celého světa. Ulovte si levné letenky na Mauricius a užijte si doslova pohádkovou dovolenou. Ani vízum vám ji nezkomplikuje. Češi totiž mohou pobývat na ostrově až 6 měsíců bez vízové povinnosti.

Letiště Mauricius

Letenky na Mauricius vás dostanou přímo do hlavní brány na ostrov. A vlastně také téměř jediné vstupní brány. Letiště je na jihovýchodě ostrova. Nejblíže je přístav Mahebourg (asi 3 km). Do hlavního města Port Louis je to 50 km. Nový terminál slouží od roku 2013 a vyřešil mnohé neduhy s kapacitou. I tak vás ale letenky na Mauricius vezmou na malé ostrovní letiště, které je otevřené celých 24 hodin.

Služby letiště

Letenky na Mauricius využívají ročně turisté z celého světa a tak se i toto malé letiště snaží držet krok s moderními potřebami. Na letišti je Wi-Fi zdarma, bezcelní obchody i občerstvení.

Doprava z letiště

Místní hromadná doprava vám umožní lehce navázat na levné letenky na Mauricius a úsporný styl cestování. Na letiště zajíždějí hned tři autobusové linky.

Autobus

Jízdné na Mauriciu je levné. Můžete tak pokračovat v duchu levné letenky na Mauricius. Do hlavního města se dostanete za 32 rupií (21 Kč), do Mahebourgu za 22 rupií (14,50 Kč). Jízdenku si kupte přímo u řidiče.

Autobus číslo 9 jede z města Curepipe do Mahebourgu a zastavuje na letišti. Jezdí od půl šesté ráno do osmi večera, přes den každých 3 – 10 minut, večer jednou za půl hodiny. Autobus číslo 10 vyráží z Mahebourgu přes letiště na jih ostrova. Jezdí jen do šesti a zhruba co 20 minut. Linka číslo 198 jezdí z Mahebourgu do Port Louis a zastavuje na letišti. V provozu je do půl sedmé a jezdí zhruba co 5 až 20 minut.

Pronájem vozu

Při zakoupení letenky na Mauricius si můžete rovnou objednat i pronájem vozu. Na ostrově funguje většina známých mezinárodních autopůjčoven. Malý tip, pokud pronájem necháte až po použití letenky na Mauricius, pronajměte si vůz v některém z větších turistických středisek nebo si ho předem rezervujte zde. Nejdráž to vyjde přímo v Port Louis. Cena pronájmu je 450 až 1 500 rupií na den podle typu vozu.

Taxi na ostrově

Po ostrově se můžete pohybovat také taxíky. Ceny se pohybují zhruba okolo 250 Kč za 5 km.

Přehled dopravy

Autobus … 32 rupií / 21 Kč (Port Louis), 22 rupií /14,50 Kč (Mahebourg)

Pronájem vozu … 450 až 1500 rupií na den

Taxi … 250 Kč za 5 km

Co musíte zažít po koupi levné letenky na Mauricius

Levné letenky na Mauricius sháníme především kvůli božským plážím. K nejkrásnějším patří Grand Bay, Pereybere nebo na západě dlouhá pláž Flic-en-Flac. Během pobytu si rozhodně udělejte několik výletů do centrální části ostrova. Čekají na vás vulkanické krátery i národní park Black River Georges. A nevyužili byste beze zbytku levné letenky na Mauricius, kdybyste nenavštívili úchvatné vodopády Chamarel na řece St. Denis. Letenky na Mauricius to jsou také letenky za nejdražší známkou světa. Je jí notorický známý Modrý Mauricius a najdete jej v muzeu Blue Penny v Port Louis.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment