TOP
Image Alt

Letenky na Rhodos

Letenky na Rhodos

/ per person
(0 Reviews)

Letenky na Rhodos – ostrov bájí a nádherných pláží

V letní sezóně jsou letenky na Rhodos velmi žádaným zbožím. Láká hlavní město, kde měl stát jeden z divů světa, ale i město Lindos, které jakoby vypadlo z kulis historických filmů. Letenky na Rhodos kupoval i slavný Anthony Quinn, jehož pláž můžete navštívit. Kupte si letenky na Rhodos, pronajměte si auto a cestujte. Můžete se koupat, projít si údolí motýlů nebo ochutnat skvělé místní víno.

Letenky na Rhodos a místní letiště

Rhodské letiště Diagonas leží přímo u pláží. Při přistání budete mít pocit, že si můžete potřást rukou s opalujícími se turisty. Bohužel tak jako mnohá jiná řecká letiště, je i toto nepostačující pro letní nápor turistů. Obrňte se proto trpělivostí.

Služby na letišti

Letiště je otevřeno po celý den i noc. Na letišti najdete oblíbené obchody, restaurace i bary. Úschovna je k dispozici po celých 24 hodin. Pro cestující je k dispozici banka, bankomat i směnárna. Na letišti bohužel není k dispozici Wi-Fi.

Letenky na Rhodos a doprava z letiště

Na Rhodos se nejčastěji létá s cestovní agenturou, ale ani samostatné letenky na Rhodos nejsou žádnou výjimkou. Pro cestu z letiště můžete využít místní autobusovou dopravu, taxi nebo si pronajmout vůz.

Autobus

Přímo z letiště zajíždí do města Rhodos pravidelná autobusová linka. Jezdí asi dvakrát za hodinu. Jízdné stojí 1,7 EUR. Pokud máte letenky na Rhodos poprvé, budete možná překvapeni, že autobusy nejsou číslované. Hlídejte si nápis za čelním sklem autobusu.

Taxi

Přímo před terminálem seženete vozidlo místního taxi. Z letiště do města Rhodos vás taxi přijde na 25 EUR, ale třeba do Lindosu 75 EUR. Pokud budete mít štěstí, může se vám povést usmlouvat cenu o cca 30 %.

Půjčení vozu

Pokud se na Rhodosu nechcete jen povalovat na plážích, ale chcete ho trochu prozkoumat, vyplatí se půjčit si auto. A to ideálně rovnou na letišti. Jen pozor, na městské ulice na ostrově jsou hodně úzké a parkování také není žádná slast. Chce to klid a pevné nervy.

Přehled dopravy

Autobus … 1,7 EUR
Taxi … 25 EUR
Půjčení vozu … dle aktuálního ceníku

Letenky na Rhodos a tipy na výlety

Máte-li individuální letenky na Rhodos, určitě budete chtít ostrov prozkoumat. Rozhodně si nenechte ujít hlavní město Rhodos. Jeho OldTown i přístav mají úžasnou atmosféru. Podobně je na tom i Lindos. U toho doporučujeme večerní fotky z protější strany malého zálivu. Na ostrově je spousta krásných pláží. Mezi populární patří pláž Anthonyho Quinna, Faliráki nebo Kallithea. Za delší výlet stojí Prasonisi, místo, kde jsou dvě pevniny spojeny úzkou pláží. Prasonisi je rájem surfařů a kiterů. Pokud milujete historii, jsou levné letenky na Rhodos skvělou volbou. Na jednom vrcholů najdete Monolithos, pozůstatky středověké pevnosti.

Letenky na Rhodos a řecká gastronomie

I pro gurmány jsou letenky na Rhodos trefou do černého. Ochutnat můžete specialit řeckékuchyně, ohnivou rakii nebo skvostné místní víno. V tavernách si objednejte moussaku, pastilo, dolmades, souvlaki nebo keftedes. A rozhodně neodmítejte nabídku místních předkrmů. Skvělou hostinu zapijte místním vínem, rakií nebo třeba metaxou.

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment