TOP
Image Alt

Letenky do Moskvy

Letenky do Moskvy

/ per person
(0 Reviews)


Levné letenky do Moskvy

Hlavní ruské město má několik letišť. Pro nás jsou nejzajímavější ty, na které seženete levné letenky  do Moskvy, nebo se z nich nejčastěji pokračujeme dále do světa. Přímé lety na Šeremetěvo jsou možné z Prahy nebo Karlových Varů. Dalšími letišti jsou Domodědovo a Vnukovo.

Letenky na letiště Šeremetěvo

Mezinárodní letiště Šeremetěvo je největší ruské letiště. Přistává zde většina mezinárodních letů v moskevské oblasti. Má čtyři terminály. Funguje mezi nimi MHD, express autobusy, letištní kyvadlová doprava, vlak i taxíky.

Doprava z letiště Šeremetěvo

Vlakem Aeroexpress se z letiště Šeremetěvo dostanete do centra Moskvy za půl hodiny a konečnou stanicí je Savelovské nádraží. Jízdenka stojí 250 až 350 rublů.

Můžete jet samozřejmě i taxíkem, ten ale stojí asi 1 500 rublů na Beloruské nádraží. Stanoviště taxi je před terminály a cenu si dohodněte dopředu.

Služby na letišti Šeremetěvo

Vybavení letiště je moderní. Nechybí obchody, bankomaty, občerstvení ani směnárny.

Vnitrostátní i mezinárodní letiště Domodědovo

Letiště Domodědovo obsluhuje především vnitrostátní lety, ale přistávají zde i mezinárodní letadla. Má pouze jeden terminál, který je ale rozdělen na dvě části pro mezinárodní a domácí lety. Dostupné bývají levné letenky na Domodědovo především u charterových letů.

Doprava z letiště Domodědovo

Z letiště jede Aeroexpress, kterým se dostanete na Plavelecké nádraží asi za tři čtvrtě hodiny a cena jízdenky je 150 rublů. Nebo můžete jet na Beloruské nádraží. Cesta trvá hodinu a půl a cena je opět 150 rublů.

Taxíkem se do centra dostanete asi 1 500 rublů.

Služby na letišti Domodědovo

Přímo na letišti jsou salónky s nadstandardními službami pro VIP, ale také nespočet obchodů a občerstvení. V prvním patře najdete i tzv. DVD kino. Děti zabavíte v dětském centru Baby-land. Na letišti je pošta, prodej letenek, bankomat a samozřejmě i sprchy a toalety zdarma.

Spojení mezi letišti Šeremetěvo a Domodědovo

Letiště jsou od sebe poměrně dost vzdálená a tak pro přestup můžete použít moskevské metro (okružní linku) a aeroexress nebo si vzít taxi. Počítejte s tím, že taxi je výrazně dražší a bude vás stát asi 5 000 rublů.

Letiště Vnukovo

Letiště Vnukovo je třetím největším v Rusku a má nejzajímavější polohu v Moskvě pro turisty. Je pouhých 15 km od moskevského okruhu. Nicméně přímé lety do Moskvy z České republiky končí na jiném z moskevských letišť.

Doprava z letiště Vnukovo

I z letiště Vnukovo se do centra dostanete zhruba do hodiny pomocí Aeroexpressu a cena jízdenek se neodchýlí od 150 rublů.

Taxislužby v Moskvě

V ruské metropoli funguje místní Jandek taxi i mezinárodní Uber.

Přímý let do Moskvy

Levné letenky na přímý let do Moskvy z Prahy už nejsou žádným problémem. Také z Karlových Varů létají přímé lety do Moskvy. Do Moskvy létají společnosti Aeroflot, České aerolinie (ČSA) a SmartWings. Přímé letenky Praha Moskva směřují na letiště Šeremetěvo.

Co v Moskvě navštívit

Na Moskvu vám rozhodně nebude stačit jeden ani dva dny. Ruská metropole má tolik, co nabídnout, že si na to vyhraďte raději celou dovolenou. Rozhodně musíte vidět Moskevský Kreml a monumentální Rudé náměstí. Za návštěvu stojí i Chrám Vasila Blaženého nebo notoricky známé Leninovo Mauzoleum. Historie na vás bude dýchat z každého koutu. Velmi příjemné jsou ale procházky v parcích. Nebo pojměte dovolenou jako gurmánský zážitek a objevte krásy ruské kuchyně.

 

    Reviews Scores and Score Breakdown

    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

    0.0
    Rating 0

    Post a Comment