TOP
Image Alt

Levné letenky do Colomba

Levné letenky do Colomba

/ per person
(0 Reviews)


Levné letenky do Colomba

Colombo je největším městem a kulturním i průmyslovým centrem Srí Lanky. Jedná se o rušné město, kde objevíte krásy moderní architektury i koloniální budovy z dob Britského impéria. Nachází se zde obrovský přístav, který má velmi výhodnou pozici a byl znám již antickým obchodníkům. Pokud se chcete v tomto rozlehlém městě pohybovat a přesouvat, je určitě dobré využít místní dopravu, protože pěšky by to bylo časově velmi náročné. Není jednodušší cesty, než si vzít tuk-tuk – řidič si turisty často odchytí sám a své služby nabídne. Jako turista se určitě nebojte o ceně smlouvat, je to běžné. Pokud byste chtěli zkusit autobus, stačí na něj mávnout a zastaví prakticky kdekoli – ceny jsou značně nižší, ovšem žádné jízdní řády nenajdete, zvlášť jestli jste v tomto městě jen na krátkou dobu.

Letiště Colombo Bandaranaike

Největší zdejší letiště se nachází přibližně 35 kilometrů na sever od města Colombo, poblíž plážového letoviska Negombo. Je hlavní základnou pro společnost Sri Lankan Airlines. Pokud tedy zakoupíte letenky Colombo, bude vaše cesta končit na tomto letišti. Jedná se o moderní terminál, který je i přes svou rozlehlost přehledný, a je otevřen 24 hodin denně.

Doprava z letiště

Z letiště se můžete dopravit různými způsoby a také na různá místa. Některé ceny lze také usmlouvat, a tak se nebojte to vyzkoušet.

Doprava do Negomba

Pokud míříte do Negomba, je snadnou cestou využít služby místních tuk-tukářů. Bude záležet na Vaší schopnosti smlouvat, ale cena by se měla pohybovat mezi 500-800 rupiemi. Turisté většinou využívají toto místo jako jednu z prvních zastávek, protože odtud vede železnice dál do srdce Srí Lanky.

Doprava do Colomba

Do Colomba se nejlépe dostanete autobusem. Přibližně 300 metrů po levé straně letištní budovy najdete zastávku, kde jezdí oficiální autobusová linka s číslem 187-E3. Přes den jezdí přibližně každých 30 minut. Do oblasti Fort, která se nachází v centru města, se dostanete za 110 rupií a cesta trvá přibližně hodinu. Od 17 hodin do 6 hodin autobus nejede a je zapotřebí využít dodávku, která má stejnou trasu, ovšem vyjede, až když se naplní. Cena jízdenky dodávkou je 150 rupií.

Dalším způsobem je cesta vlakem. Jezdí ze zastávky Free Trade Zone (na Google mapách Katunayake South), která je asi 2 kilometry od letiště. Vlak jede asi jednou za hodinu, ovšem je lepší si to ověřit na stránkách železnic (cílová stanice Colombo Fort). Za jízdenku zaplatíte 30 rupií, a pojedete přibližně hodinu.

Můžete také využít taxi do Colomba. Jeho cena do jisté míry závisí na umění najít to nejlevnější. Cenu tak můžete očekávat kdekoli mezi 1.750 a 3.500 rupiemi.

Asi 500 metrů od letiště najdete meziměstský autobusový terminál, na který Vás odveze z terminálu kyvadlový autobus. Tento kyvadlový autobus jezdí každých 15 minut a je zdarma.

Služby na letišti

Po celém letišti najdete různě umístěné kiosky, kde se za poplatek můžete připojit k internetu. Kromě toho je k dispozici také úschovna zavazadel, kterou najdete v odletovém patře. Za 24 hodin zaplatíte 100 rupií. Pro úschovu cenností jsou k dispozici přepážky Bonded Storage, která se nachází v tranzitní zóně u zavazadlového pásu č. 1. Úschova věci zde vyjde na 1 000 rupií za den. V příletové hale se nachází pošta, která je otevřena 24 hodin denně.

Co v Colombu musíte navštívit

Sežeňte výhodné letenky Praha Colombo a hned se můžete začít těšit na úchvatné památky i nádherné pláže. V Colombu byste určitě neměli vynechat chrám Sri Kailasanathar Swamy Devasthanam Kovil, který patří mezi nejstarší a největší hinduistické chrámy. Zmeškat byste neměli ani Národní muzeum, které bylo vybudováno již roku 1877. Je to největší muzeum na celé Srí Lance a najdete tam nepřeberné množství sbírek, a také korunovační klenoty posledního krále oblasti Kandy.