TOP
Image Alt

Levné letenky do Florencie

Levné letenky do Florencie

/ per person
(0 Reviews)


Levné letenky do Florencie

Kolébkou renesance je proslulá Florencie, která je zároveň metropolí italského Toskánska. Florencie leží na řece Arno. Za vlády rodu Medicejských došlo k ohromnému kulturnímu rozkvětu města. Historické centrum patří od roku 1982 na seznam světového dědictví UNESCO. Památkou UNESCO jsou také překrásné vily a zahrady Medicejských, které rozhodně stojí za vidění. V historickém centru jsou památky poměrně blízko u sebe, takže je možné je projít pěšky. Velmi oblíbená jsou zde také kola, a pokud si nebudete chtít vozit vlastní, dají se poměrně snadno vypůjčit a můžete tak památky klidně objet na kole. Sehnat si letenky do Florencie se rozhodně vyplatí, protože právě tam můžete vidět nejen krásy historie, ale užít si i romantiku.

Letiště Florencie Peretola (FLR)

Letenky Praha Florencie lze sehnat opravdu výhodně! Pokud tedy poletíte do Florencie, poznáte kromě památek a kulinářských skvostů také menší toskánské letiště, které je ovšem mezinárodním letištěm a nachází se ve čtvrti Peretola. Najdete ho také pod názvem Amerigo Vespucci. Otevírací doba letiště je od 4:00 do půlnoci. Pohodlně se z něj dopravíte do srdce Florencie, a to různými způsoby.

Doprava z letiště

Z letiště se můžete dopravit různými způsoby, například tramvají nebo autobusem. Pokud budete chtít, můžete samozřejmě využít také taxi.

Tramvaj

Pokud se rozhodnete využít tramvaj, mezi letištěm a centrem Florencie můžete využít linku T2. Dojedete s ní přímo k hlavnímu nádraží Santa Maria Novella. Na letišti hledejte zastávku přímo před terminálem. Jízdenku si můžete zakoupit v automatu, který se nachází na každé zastávce. Stojí 1,50 euro a lze platit jak hotově, tak i kartou. Časově zabere cesta přibližně dvacet minut a tramvaje jezdí v intervalu 6-7 minut přes den, brzy ráno nebo pozdě večer přibližně jednou za 11 minut.

Autobus

Autobusové zastávky se nachází přibližně 80 metrů od letištního terminálu. Odtud se dostanete například do města Prato či Montecatini Terme. Cena jízdenky se pohybuje kolem 3 euro a zakoupit ji můžete u řidiče. Pokud byste chtěli jet do centra Florencie autobusem, je to možné, ovšem jízdenka je značně dražší oproti lístku na tramvaj a příliš se nevyplatí.

Taxi Florencie

Ve Florencii není problém sehnat taxi, v centru pak najdete i některá stanoviště, kde si můžete taxi vzít nebo jednoduše zavoláte. Cesta mezi letištěm a centrem vyjde přibližně na 20 euro, ale musíte počítat ještě s nástupní taxou, která se pohybuje dle denní doby mezi 3,2 euro a 6,4 euro. Za zavazadlo zaplatíte přibližně 1 euro za kus. Ceny jsou samozřejmě orientační, jelikož záleží na tom, odkud a kam přesně pojedete a jaké taxi si vezmete.

Služby na letišti

Na letišti funguje po celém areálu letiště Wi-Fi připojení zcela zdarma.

Co ve Florencii navštívit?

Pokud se vypravíte do Florencie, rozhodně byste si neměli nechat ujít historické i architektonické krásy tohoto místa. Za náboženské centrum Florencie je považováno jedno z hlavních náměstí Piazza del Duomo. Náměstí dominuje nádherná katedrála Santa Mari del Fiore, která je symbolem města a patří k ní také zvonice. Turisty jistě potěší, že vstup do katedrály je zdarma. Velmi zajímavou je také nejstarší budova města – Battistero di San Giovanni, která pochází již ze 7. století. Pro milovníky umění je tu nejslavnější florentská galerie – Galleria degli Uffizi. V Museo Nazionale del Bargello objevíte pak sbírku gotického a renesančního sochařství. Z tohoto města nelze odjet bez návštěvy nejslavnějšího místa – Gallerie dell´Accademia, která byla první akademií pro malířství v Evropě a nachází se zde nejslavnější socha světa, socha Davida od Michelangela.