TOP
Image Alt

Levné letenky do Milána

Levné letenky do Milána

/ per person
(0 Reviews)


Levné letenky do Milána

Miláno je druhé největší město Itálie, a je hlavním městem Lombardie a provincie Milán. Jedná se o slavné město, které je plné obchodu i módy a dominuje tu i fotbal – AC a Inter Milán. Samotné město má 1,3 milionu obyvatel, ovšem okolní aglomerace čítá až 4 miliony obyvatel. Jedná se také o významný železniční a dálniční uzel, a nacházejí se zde dvě mezinárodní letiště. V Miláně se nachází také dvanáct vysokých škol, přičemž mezi nejznámější patří ty umělecké. Sežeňte tedy levné letenky do Milána, a užijte si krásy metropole.

Miláno – Bergamo (BGY)

Na tomto letišti se nacházení především nízkonákladové společnosti Wizzair a Ryanair a jedná se o třetí nejrušnější italské letiště. Jeho poloha je výhodná, protože se dobře dojede do Milána, ale také do italských Alp či k jezerům. Nachází se zde jen jeden terminál, a přílety, kontroly i odbavení jsou v přízemí. Odlety jsou pak v prvním patře. Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Doprava z letiště

Autobusy

Toto letiště obsluhují pouze autobusy, konkrétně shuttle autobusy a jedna městská linka.

Do blízkého Bergama jezdí linka 1A Airport bus, která má interval asi 20 minut. Jízdenky si můžete koupit v informačním centru či v automatech. Zastávka se nachází před terminálem. Jízdenky jsou časové, a to: na 90 minut za 2.30 eur, 24 hodin za 5 eur a 72 hodin za 7 eur. Lístek se označuje pouze při první jízdě.

Do Milána jezdí spoje asi jednou za půl hodiny. Je zde několik dopravců, mezi které patří například Terraision či Orio Shuttle a ti nabízí jízdenku do Milána za 7 eur. Pokud budete kupovat lístek online, ušetříte jedno euro (případně si lze koupit lístek u řidiče). Cesta trvá 60 minut.

Vlaky

Pokud byste rádi jeli na jezero Garda, můžete využít i vlakové spojení, které jezdí z centra Bergama v intervalu jedné hodiny. Na trase je jeden přestup a jedete asi hodinu a půl. Nejlevnější zpáteční jízdenky se pohybují kolem 18,40 eur.

Služby na letišti

Můžete využít Wi-Fi zdarma. Pokud budete potřebovat uschovat zavazadla, úschovnu najdete v příletové hale a stojí 5 eur na den (za zavazadlo). Nedaleko terminálu je také nákupní středisko, takže můžete využít čas v případě dlouhého čekání na let.

Miláno – Linate (LIN)

Jedná se o letiště, které je nejblíže milánskému centru. Je vcelku malé, a tak se poměrně často stává, že je zde přetížený provoz. Je zde základna společnosti Alitalia. Otevřeno je 24 hodin denně.

Doprava z letiště

Autobus

Do města se snadno a rychle dostanete pomocí Air Bus. Cesta na hlavní nádraží trvá asi 40 minut, ze kterého můžete pak pokračovat dál. Cena jízdenky je 5 eur, a provozní doba je 6:00-0:00. Cenově stejnou alternativu nabízí easyBus, kdy autobusy jezdí od 5:30 do 22:45 v intervalu 30-60 minut.

Pokud byste chtěli levnější variantu, můžete vyzkoušet městský autobus 73, který Vás doveze například ke stanici metra M1 San Babila. Autobus jede každých 10 minut a cesta trvá asi půl hodiny. Jízdenka stojí 1,50 eur a celodenní na milánské MHD stojí 4,50 eur.

Služby na letišti

Wi-Fi máte na letišti k dispozici zdarma. Úschovnu najdete v příletové hale, otevřeno od 7:00 až 21:30. Cena za den je 3,50 eur.

Miláno – Malpensa (MXP)

Malpensa je největší milánské letiště, které se nachází asi 53 kilometrů od centra Milána. Základnu zde má společnost easyJet. Letiště je otevřeno 24 hodin.

Doprava z letiště

Vlaky

Nejrychleji se do Milána dostanete vlakem, a to za cenu asi 13 eur. Jezdí v intervalu 15-30 minut a cesta trvá přibližně 40 minut. Zastávku najdete před terminálem 1 i 2.

Autobusy

Levnější možnost, jak se dostat do Milána, je autobus. Autobusy zastavují také u obou terminálů, a cesta do města trvá asi hodinu až hodinu a půl. Cena jízdenky se pohybuje kolem 8 eur. Jízdenky lze koupit několika způsoby, a to buď online, u řidiče nebo v příletovém terminálu. Všechny autobusy končí u milánského hlavního nádraží.

Služby na letišti

K Wi-Fi se na letišti připojíte zdarma. Úschovna zavazadel je k dispozici v příletové části B, terminál 1. Funguje od 6:00 do 22:00 a za den úschovy zaplatíte 5 eur.

Miláno – Parma (PMF)

Letiště se nachází asi 2,5 kilometru od Parmy, u města v italském regionu Emilia-Romagna. Mimo jiné je známé také jako letiště Giuseppe Verdi.

Doprava z letiště

Vlak

Letiště je asi 5 kilometrů od vlakové stanice Parma. Leží na hlavní trase do Milána i do Bologny. Na vlakové nádraží se pohodlně dostanete autobusovým spojením. Autobus č. 6 odjíždí přímo z letiště i z autobusového nádraží.

Autobus

Autobusová linka č. 6 jezdí každých 30 minut směrem na vlakové nádraží. Spoj jezdí mezi 6:30 a 20:00. Cena jízdenky se pohybuje kolem 2 euro, a zakoupíte ji v autobuse.

Co v Milánu navštívit?

Letenky Praha Miláno jsou dobře dostupné, a dnes je seženete za výborné ceny, takže se můžete začít těšit na procházky po nádherném městě a plánovat, které památky určitě nevynecháte. Doporučujeme procházku po centru města, kde je hlavním turistickým cílem především dóm Duomo Santa Maria Nascente. Určitě se Vám bude líbit na hlavním milánském náměstí Piazza del Duomo, kde najdete také Arcibiskupský a Královský palác. Kromě toho je zde unikátní prosklené nákupní centrum Galleria Vittorio Emanuele, kde si můžete udělat radost.