TOP

CESTUJEME LEVNE NA DOVOLENOU

Akční letenky dnes můžeme sehnat téměř kamkoliv. Levné cestování se tak vyplatí, ať už se chystáte na klasickou pobytovou dovolenou, hledáte krátkodobý relax za hranicemi vlasti i všedních dní nebo milujete poznávání nových krajů. Další z možností, jak na chvíli vypadnout, jsou akční letenky z Prahy na prodloužené víkendy, tzv. eurovíkendy.

SLUŽEBNÍ CESTY A LAST MINUTE LETENKY

Ideální je, když můžeme služební cestu plánovat dopředu. Levné cestování za businessem nám pak zajistí koupě letenky včas. Rozdíl v ceně může být obrovský. Bohužel situace je často úplně jiná. Šéf nebo povinnosti zavelí a musíme jet. Levné cestování se pak stává uměním. Jedinou úsporu nám přinesou letenky last minute (na poslední chvíli), které bývají za zvýhodněné ceny. Anebo pokud máme pořádný kus štěstí, narazíme na akční letenky. Vždy se vyplatí zkontrolovat všechny zvýhodněné nabídky, sledujte heslo „letenky akce“. „Jaknaletenky“ vám prozradíme později.

CESTUJ LEVNĚ – MODERNÍ TREND CESTOVÁNÍ

Stačí trocha plánování, nákup letenek včas nebo zachytit akční letenky a heslo „cestuj levne“ získává reálné obrysy. On-line portály, jako je web levneletenky.cz, které prodávají akční letenky, letenky last minute i klasické letenky, nám umožnily procestovat celý svět i s omezeným rozpočtem. Klíčem pro levné cestování je tedy dobrý plán.

CESTUJ LEVNĚ A PLÁNUJ DOPŘEDU

Ne, skutečně nepotřebujete itinerář minutu po minutě. Chce to mít naplánované záchytné body a plán „jaknaletenky“.Vyhledejte nejlepší akce letenky, a zda jít do last minute letenky nebo raději lowcost letenky. Prostě si ujasněte, kdy a kam vyrazíte a odkud se budete vracet. Pokud budete více cestovat tak, i na které vzdálenosti budete potřebovat letenky. Nechcete-lise spoléhat na akce letenky, tak je nakupte s dostatečným předstihem. Rozdíl v ceně může být omračující.

MALÉ ZAVAZADLO A HESLO „CESTUJ LEVNE“

Trikem velkých cestovatelů je malé zavazadlo. Pokud skutečně chcete naplnit krédo „cestuj levne“, zkuste se sbalit do malého příručního zavazadla. Můžete pak využít lowcost letenky, kde se často neplatí za příruční zavazadlo, ale za další už ano. Pravidla má každá letecká společnost jiná. Sbalit se na dlouhou cestu, i několik měsíců, do příručního zavazadla je umění. Ale jde to. Zkuste to. Radu můžete najít i na webu cestuj levnecz. Budou tak další letecké společnosti, které budete moci využít i jejich „letenky akce“. A ušetříte spoustu času na letištích.

TAJEMSTVÍ POJMU „JAKNALETENKY“

Na internetu jsou nekonečné diskuse na téma „jaknaletenky“. A přitom stačí dodržovat několik jednoduchých zásad trendu „cestuj levne“. První a nejdůležitější využijte nákupů on-line, kupujte letenky včas. To znamená dlouho před odletem. Třeba i rok. Spoléhat se na akční letenky a letenky last minute může být dost ošidné. Ano ušetříte, ale ne vždy je dostanete v termínu, který potřebujete cestovat.Lowcost letenky jsou další možností. Ano je to jedna z cest pro levné cestování, ale má svá úskalí.

CESTUJ LEVNĚ A KUP SI LETENKU VČAS

Letecké společnosti často při zveřejňování nových letenek poskytují malé omezené množství skutečně levných letenek. Tyto akční letenky jsou ale hned pryč. I tak můžete výrazně ušetřit při nákupu letenek s předstihem. Heslo „cestujeme levne“ při takovém nákupu není prázdným pojmem.

AKČNÍ LETENKY Z PRAHY A DALŠÍCH LETIŠŤ STŘEDNÍ EVROPY

Hlídejte si nabídku na levneletenky.cz a kupte si akční letenky z Prahy, Brna nebo třeba Vídně. Můžete tak podniknout neskutečné cesty po celém světě. Letecké společnosti často nabízejí akční letenky z Prahy, nebývá jich však mnoho. Můžete však počítat, že systém „letenky akce“ využívá každá letecká společnost. Proto pokud chcete dodržet krédo „cestujeme levne“, hlídejte si akce letenky.

LAST MINUTE LETENKY

Jsou letenky last minute mýtem nebo skutečností? Zapomeňte na tvrzení, že letenky se zkracujícím se časem do odletu zlevňují. Pro levné cestování jsou last minute letenky velmi ošidnou záležitostí. Letecké společnosti poslední letenky spíše zdražují. Proč? Protože je kupují businessmani, kteří potřebují cestovat teď hned a mají na to finance. Heslo „cestuj levně“ je až tak nezajímá. A každá letecká společnost chce vydělat. Nicméně, last minute letenky existují. Jde o letenky, které letecké společnosti prodávají cestovkám. Ty kupují kapacitu celého letadla a to chtějí za každou cenu vyprodat. Proto nehledejte last minute letenky u na stránce letecké společnosti, ale u cestovek. A to jen některých.

LOWCOST LETENKY

Pro koho jsou lowcost letenky ideální? Pro všechny, kteří se řídí krédem „cestujeme levne“ a nemají problém vzdát se trošky pohodlí. Lowcost letenky jsou totiž letenky, které nabízí každá nízkonákladová letecká společnost. V ceně takové akční letenky z Prahy nebo třeba Brna je často jen sedadlo a příruční zavazadlo. I portál cestuj levnecz upozorňuje, že lowcost letenky jsou akční letenky hlavně pro baťůžkáře. Lidi, co se nebojí cestovat skutečně nalehko.