TOP

Českou tradicí je dovolená Bulharsko

Do Bulharska jezdí Češi už od nepaměti. Často je dovolená Bulharsko dovolenou snů. Ne vždy tomu tak bylo. Za minulého režimu byla dovolená Bulharsko jednou z mála možností, jak vyrazit mimo komunistickou zem. Dovolená Bulharsko byla symbolem výjimečnosti, ale i zdrojem u nás nesehnatelných věcí. Po revoluci jsme na chvíli na destinaci zanevřeli. Dnes je dovolená Bulharsko zase in. K posunu ale došlo ve způsobu dopravy. Dříve vyrážely k Černému moři autobusy nacpané českými turisty. Dnes už sháníme levné letenky do Bulharska. Letenky na Slunečné pobřeží nás za dvě hoďky přepraví do jedné z nejlevnějších přímořských destinací. Za velmi příznivé ceny si můžeme začít užívat báječnou dovolenou.

Levné letenky Bulharsko musíte koupit včas

Bulharsko se stalo tak oblíbenou destinací, že levné letenky Bulharsko mizí před očima. Pokud některá z leteckých společností uvolní levné letenky Bulharsko, vyhrávají levnou dovolenou nejrychlejší. Vyplatí se sledovat nabídky portálů a kupovat letenky Bulharsko s předstihem.

Letenky Bulharsko vezmou na divoký a krásný Balkán

Bulharsko leží na Balkánském poloostrově a je pro nás jiným světem. Uchvátí svou nádhernou přírodou, jiným přístupem k životu i pohostinností místních lidí. Letenky Bulharsko nejsou jen vstupenkou na plážové aktivity. Turisté často vyhledávají letenky Bulharsko pro nádherné treky v pohoří Rila a Pirin. Láká je fascinující divoká příroda a nádherná Musalenská jezera. Uvnitř Rilskéh pohoří čeká na turisty magický klášter Rilský Monastir. Leží ve výšce 1 200 m n.m. I na cestě za adrenalinovou zábavou využijete letenky Bulharsko. Sjeďte některou z bulharských řek. Čeká na vás Nišava, Rilská řeka, Strum či Města.

Levné letenky do Bulharska k Černému moři

I když všichni kupujeme levné letenky do Bulharska a jezdíme k Černému moři, ono není černé. Naopak je nádherně průzračné. Viditelnost v Černém moři bývá až do hloubky 20 m. Levné letenky do Bulharska přenesou k čistě vnitrozemskému moři. Málokdo ví, že Černé moře vzniklo přírodní katastrofou. Kupte si levné letenky do Bulharska, leťte na Slunečné pobřeží a představte si, že hladina toho krásného moře byla kdysi o 120 m níže. A nebylo to moře, ale jezero. Takže bychom si vlastně kupovali levné letenky do Bulharska k sladkovodnímu jezeru. Přírodní katastrofa, která se odehrála před 7600 lety, tak dala vzniknout novému moři a dnešní oblíbené dovolenkové destinaci. Levné letenky do Bulharska sháníme především kvůli úžasným plážím. Nejznámější je Sluneční pobřeží a Zlaté písky.

Za pravou balkánskou kuchyní přepraví letenky na Slunečné pobřeží

Pokud chcete ochutnat jednu z nejzdravějších evropských kuchyní, musíte mít letenky na Slunečné pobřeží. Jen levné letenky do Bulharska vás vezmou do země, která tvrdí, že objevila „jogurt“. V Bulharsku se mu říká „kiselo mljako“ a od tradičního jogurtu se liší. Je to také zakysaný výrobek z mléka, ale s obrovským podílem látek, které chrání tělo před toxiny. V Bulharsku je považován za prevenci proti některým druhým rakovin. Letenky na Slunečné pobřeží nás vezmou za lehkou kuchyní plnou zeleniny a salátů. Masovým základem je lehké kuřecí maso a množství ryb. Letenky na Slunečné pobřeží vám mohou prozradit i bulharský recept na dlouhověkost: Pohostinnou duši, přátele, obrovské množství mléčných výrobku (hlavně kiselo mljako) a zeleniny. Je to jednoduché, že? Tak kupte letenky na Slunečné pobřeží a leťte si to ověřit.

Letenky Varna jsou vstupenkou do letního hlavního města

V létě se Varna, jinak třetí největší bulharské město, opravdu mění v dovolenkové hlavní město země. Není tak divu, že letenky Varna jdou na dračku. Varna je v létě centrem zábavy i odrazovým můstkem k cestám za plážemi. I milovníci levných nákupů často kupují letenky Varna. Velmi oblíbeným cílem jsou památky města. Najdete zde stopy pobytu Turků a jejich opevnění proti Rusům v Krymské válce. Z dalšího období jsou zde zase památky inspirované ruskou tradicí (katedrála Nanebevzetí na náměstí Metropolita Simeona). Letenky Varna zvou, ale také na výlety do okolí. Samozřejmostí je koupě letenky Varna pokud chceme ležet na bulharských plážích. Kupte však letenky Varna jako vstupenku za netradičními výlety. Za návštěvu stojí Kamenný les či klášter Aladža.

Letiště Varna a stopy významných Čechů

Letiště Varna každý rok navštíví desetitisíce českých nohou. Nicméně většina Čechů letiště Varna navštíví jako vstupní bránu na báječnou dovolenou. Jsou i tací, kteří navštívili letiště Varna a zanechali tam významné stopy. Víte, že jednu z největších atrakcí Varny založil Čech? Z letiště Varna se tam snadno dostanete. Je to Primorskyj park a založil ho český botanik Anton Novák. Primorskyj park leží u moře a najdete v něm zoo, delfinárium, námořní muzeum i akvárium. Na letiště Varna lítá ČSA a Smartwings.

Vstupní branou na Slunečné pobřeží je letiště Burgas

Slunečné pobřeží je bezesporu nejčastější destinací českých turistu a cesta na něj vede přes letiště Burgas. Z letiště Burgas denně rozvážejí autobusy i taxíky české turisty do jejich hotelů u pláží. Letiště Burgas leží na kraji stejnojmenného města. I to stojí za návštěvu. Založili ho staří Řekové a tak historie z města opravdu dýchá. Novodobá historie má pár šrámu a i letiště Burgas v ní hrálo smutnou roli. Naštěstí dnes už je letiště Burgas perfektně zabezpečené.

Letenky Burgas Češi vyhledávají

Letenky Varna a letenky Burgas patří mezi nejžádanější komodity letních dovolených. Letenky Burgas jsou navíc specifické tím, že město Burgas leží přímo na vyhledávaném Slunečném pobřeží. Pokud tedy chcete navštívit nejslavnější bulharskou pláž, musíte se o letenky poprat s ostatními turistiky chtivými Čechy. Letenky Burgas koupíte od ČSA a SmartWings.

Kam se lítá za dovolenou aneb letiště Bulharsko

Hledáte-li kam za dovolenou do Bulharska, pravděpodobně volíte i letiště Bulharsko. Pokud chcete na pobřeží, zvolte letiště Varna nebo letiště Burgas. Z obou se dostanete na nejkrásnější bulharské páže. Letiště Varna je navíc vstupní branou do kosmopolitního velkoměsta, letiště Burgas zase na výletech za historií. Chcete-li do hor nebo do hlavního města, čeká vás cesta na letiště Sofie. Letiště Bulharsko přijímá lety ČSA a AirBilgaria (Sofie), ČSA a SmartWings (Varna a Burgas).

T: Levné letenky do Bulharska a skvělá dovolená Bulharsko| Levneltenky.cz

D: Levná dovolená Bulharsko to jsou letenky na Slunečné pobřeží. Najděte levné letenky do Bulharska, letenky Varna či letenky Burgas a užijte si léto.