Lety s Kuwait Aierways přes Miláno a Řím

Nově je možné zakoupit letenky také přes Miláno (MXP) nebo Řím (FCO) s přípoji
ČSA a dále již čisté lety Kuwait Airways. Např.


Praha - Manila již od 11.800 Kč
Praha - Bangkok již od 13.034 Kč 


Thajsko zrušilo Čechům víza!

Do jedné z nejpopulárnějších exotických destinací již Češi nepotřebují vízum. Bezvízový styk platí pro cesty do třiceti dnů a při vstupu do země přes mezinárodní letiště. Turisté tak ušetří zhruba 700 korun. Turistická víza pro občany České republiky ruší Thajsko od 11. srpna. Při vstupu do země přes pozemní hraniční přechody či přístavy z Malajsie, Kambodže, Laosu a Myanmaru bude bezvízový pobyt povolený jen na 15 dnů. V případě jiných druhů cest bude nadále vízum potřeba.

Travel Service získal přepravní práva na pravidelnou linku Praha – Tel Aviv

SmartWings nabídne zákazníkům nízké ceny letenek mezi

Prahou a Tel Avivem

 

Praha, 13. červenec 2011 – Letecká společnost Travel Service, leader na trhu charterové letecké dopravy v ČR, Slovensku a Maďarsku a provozovatel pravidelných linek pod obchodní značkou SmartWings, získala přepravních práva k provozování pravidelné letecké dopravy mezi Prahou a Tel Avivem (Izrael) pod obchodní značkou SmartWings.


Letiště Praha obdrželo cenu od IATA za nejvíce se zlepšující a rozvíjející letiště světa

Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) udělila dnes Letišti Praha, letos jako jedinému letišti na světě, na svém již 67. každoročním zasedání cenu Eagle Award především za jeho výrazný rozvoj, spokojenost zákazníků s jeho službami, transparentní a rovnocenný přístup vůči všem leteckým dopravcům a jeho incentivní politiku. IATA udělila tuto cenu Letišti Praha mimo jiné i za technologický rozvoj a dále za pozitivní přístup k problematice životního prostředí.


EasyJet posílí spojení mezi Prahou a Milánem

Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet plánuje od zimního letového řádu navýšit počty spojení  mezi Prahou a Milánem/Malpensou ze 7 na 11 týdně. Kromě dopoledních hodin se tak bude linka nově létat také ve večerních hodinách, a to v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli s odletem z Milána v 19:20 a z Prahy ve 21:20.

Němci hodnotili ekologičnost aerolinek, ČSA skončily na chvostu

Německá organizace na ochranu ovzduší Atmosfair sestavila žebříček stovky největší leteckých dopravců na světě, který je srovnává podle dopadů jejich provozu na životní prostředí. České aerolinie v něm skončily na 82. místě. Oficiálně představí Atmosfair svou analýzu, údajně první svého druhu, ve středu na berlínském veletrhu cestovního ruchu ITB.


Letenky do New Yorku: poznejte velkoměsto, co vídáte ve filmech

New York patří k nejnavštěvovanějším metropolím na světě. Není se ale čemu divit, každý by chtěl zažít atmosféru rušných ulic, kterou lze vídat na plátnech kin. Pokud si včas rezervujete letenky do New Yorku, budete mít tuto jedinečnou šanci i vy. Na vlastní oči budete moct poznat, jak to chodí ve světovém centru všeho obchodu a finančnictví, kultury a politiky. Letenky do New Yorku mohou být vaší vstupenkou do tohoto světa plného důležitých a významných událostí i lidí, kde se setkávají světové politické špičky a jednají o nejdůležitějších smlouvách a dohodách. Město patří vůbec k nejlidnatějším na světě, což z něj dělá i multikulturní centrum, kde se setkáte s mnohými zajímavými událostmi, za kterými byste jinak museli cestovat po celém světě. New York je mimo jiného i místem, kde se zrodilo mnoho hudebních žánrů, co doteď těší ucho milionů posluchačů a fanoušků po celém světě. Pokud toužíte po tom navštívit ulice, v nichž vznikal například hip hop, pak letenky do New Yorku vám umožní snadnou vzdušnou cestou dostat se do tohoto města pohodlně a se vším komfortem.

ČSA cílí na Asii, zavedou linky na Ukrajinu, do Ázerbájdžánu a Francie

Český národní přepravce ČSA v letní sezóně 2011 zavede nové pravidelné linky na Ukrajinu, konkrétně do měst Lvov, Doněck a Charkova. Dále zavede i linku do Azerbájdžánu, města Baku a francouzského Bordeaux. Další spojení, jako například do ruské Kazaně z Prahy nebo do Baku z Karlových Varů, přinese do nabídky ČSA plánovaná spolupráce s partnerskými aeroliniemi. Letový řád pro letní sezonu platí od 27. března do 29. října.

V samotném začátku platnosti letní sezony přidají aerolinie do letového řádu jeden let týdně do Samary v Rusku. Naopak ke snížení počtu týdenních frekvencí a nabízené kapacity letadla dojde například na linkách do Osla, Káhiry či syrského Damašku. ČSA v sezoně obnoví spoje do Marseille a Benátek. Nepočítají naopak s pravidelnými linkami na Jadran, do Soluně v Řecku a Heraklionu na Krétě.


Letenky do Paříže jsou snadnou cestou, jak navštívit město romantiky

Paříž je celosvětovým symbolem romantického místa, kde pookřejí i ta nejchladnější srdce. Francouzské víno, hudba a jedinečná pařížská atmosféra dokáží divy a uvolní každého návštěvníka, který si letenky do Paříže pořídil s cílem odpočinout si, třeba právě po boku někoho blízkého. Hlavní město Francie je okázalé a honosné, hledají v něm inspiraci tisíce turistů, které si Paříž dávají za cíl své cesty. Letenky do Paříže tak mohou naservírovat toto úchvatné město i vám bez zbytečných komplikací a úmorného cestování. Eiffelova věž, Louvre nebo například Notre-Dame, to je jen skromný výčet památek, které doslova vyráží dech a stojí za návštěvu. Paříž je také místem mnohých obchodních setkání, jestli je to i váš případ, rezervujte si letenky do Paříže ještě dnes, abyste svou schůzku nepromeškali kvůli tomu, že neseženete vhodný termín letu. I přes povinnosti však budete mít možnost ponořit se do atmosféry města, které se stalo skutečným symbolem luxusu, stylu a vznešenosti, pro který se neopakovatelným způsobem zapsalo do dějin celého lidstva.

Snížení servisního poplatku SmartWings

Na portálu  LevneLetenky.cz  zaplatíte  servisní poplatek pouze 200,- Kč na lety s let. společností Smart Wings do všech jejich destinací.

Na  si rezervujte na tuto leteckou společnost Smartwings  nejvýhodnější ceny letenek na trhu, např. do těchto destinací:


Letecky bezpečněji než kdy dříve

Ženeva - Loňský rok byl podle počtu nehod na počet uskutečněných letů nejbezpečnějším za dobu, kdy se tyto údaje sledují. Míra nehodovosti, tedy počet nehod na milion letů letadel vyrobených v západních zemích, se snížila na 0,61 z 0,71 v roce 2009. Překonala tak předchozí rekord z roku 2006, kdy bylo na milion letů 0,65 nehody. Vyplývá to z údajů zveřejněných Mezinárodním sdružením pro leteckou dopravu (IATA). Nejnebezpečnější oblasti byly Afrika a Latinská Amerika a Karibik.


Letenky do Barcelony

Španělsko - země proslavená svým temperamentem a smyslem pro tradici a kulturu, na jejímž území se nachází mnoho architektonických staveb, co neustále dokola udivují svou krásou a monumentálností. Letenky do Barcelony umožní každému, kdo má zájem, navštívit co do počtu obyvatel druhé největší město Španělska, které zná například nejeden fotbalový fanoušek.


Air France zavedlo novou přímou linku Praha - Marseille

Největší město jižní Francie a srdce Azurového pobřeží, brána ve Středozemí s řadou atraktivních a historických míst ... to je Marseille!

Od 2. října 2011 Air France spojí Prahu 2x týdně s Marseille! Pravidelné lety do druhého největšího francouzského města budou již třetí pravidelnou linkou z Prahy, po Paříži a Lyonu.

Tak neváhejte a rezervujte si své letenky právě teď na www.levneletenky.cz !

SAS Scandinavian Airlines začíná znovu létat mezi Prahou a Stockholmem

Letecká společnost SAS Scandinavian Airlines znovu začíná létat mezi Prahou a Stockholmem.
Od 1. září 2011 se cestující mohou těšit z typické skandinávské pohostinnosti, pohodlí na palubě a jedinečné přesnosti odletů.
Odlety do Stockholmu jsou možné každý čtvrtek ve 13:55 a neděli ve 12:55, návrat zpět do Prahy ve čtvrtek v 11:25 a v neděli 10:20.
Lety jsou operovány letadly McDonnell Douglas MD-80 a Boeing 737- 600.

ČSA loni klesl počet cestujících o 7,5 procenta, letos cílí na východ

České aerolinie loni přepravily o 7,5 procenta cestujících méně, přesto firma neztrácí optimismus. Tvrdí, že se obsazenost letadel zvýšila o pět procent, a spoléhá se na rostoucí východní trhy, jako je Rusko. Právě do postsovětských destinací chce vyslat více letadel. "Přestože České aerolinie v souhrnu uskutečnily o 17,4 % letů méně, celkový počet přepravených cestujících poklesl jen o 7,5 %," uvedla mluvčí Hana Hejsková.

Letiště Václava Havla

Po skonu Václava Havla 18. prosince 2011 se ihned na veřejnosti objevily různé nápady, kterak pojmenovat některé významné ulice nebo budovy po Václavu Havlovi. Asi největší ohlas a pozornost zatím vzbudil nápad pana Fero Feniče, který přišel s iniciativou, aby se pražské ruzyňské letiště jmenovalo Letiště Václava Havla.


ČSA opět se ztrátou

Ekonomická krize již delší dobu zasahuje i do letecké dopravy. Letecké společnosti na celém světě tak nemají v posledních letech ustláno na růžích. Týká se to i letecké společnosti ČSA. Ani rok 2011 totiž nepřinese žádná optimistická a povzbudivá čísla. České aerolinie nebudou ani na konci roku 2011 nikterak jásat a oslavovat. Rok 2011 přinese opět ztrátu, hovoří se dokonce o ztrátě v hodnotě 100 až 300 milionů českých korun. Manažeři ČSA proto bijí na poplach a chtějí celou společnost restrukturalizovat a zejména přitáhnout do společnosti strategického a bohatého partnera.


Vedení ČSA však ani příští rok nevidí příliš optimisticky, neboť krize v eurozóně nevěští nic dobrého ani pro letecké společnosti. Rovněž pravděpodobnost, že by České aerolinie dostaly v roce 2012 silného a spolehlivého strategického partnera není příliš velká a reálná. Optimistické vyhlídky také hatí spory s piloty s odborové organizace CAZLPA, které vypukly na začátku prosince. Důvodem náhlého sporu bylo, že manažeři Českých aerolinií rozhodli o převodu celkem jedenácti letadel do jiné firmy, které patří společně s ČSA pod skupinu Český aeroholding. Restrukturalizační plán však nadále pokračuje a bude se realizovat i v roce 2012. Co však přinese rok 2012 nikdo netuší a neví.


Proč jsou však České aerolinie tolik ztrátové? Kde se vzalo to hrozivé číslo 100 až 300 milionů korun? Podle některých manažerů ČSA je to zejména díky vyšším nákladům. České aerolinie tak například meziročně platily o padesát procent vyšší cenu za letecký benzin, který tvoří velkou část celkových nákladů každé aerolinky, v případě ČSA je to 25 až 30 procent všech celkových nákladů. Rovněž cestujících ubylo, ekonomická krize se podepsala na menším zájmů ze strany veřejnosti o leteckou přepravu. České aerolinie zaznamenaly za rok 2011 značný úbytek počtu svých cestujících. Podzim roku 2011 ještě tato čísla o něco prohloubil, takže současné číslo se pohybuje zhruba na 14,5 procentech. O tolik procent se tedy snížil počet cestujících.


British Airways přidají spoj z Prahy na největší evropské letiště

Rok po odchodu Českých aerolinií z linky do Londýna se zlepší spojení mezi Českem a největším evropským letištěm Heathrow. British Airways oznámily, že zavedou pátý spoj mezi Prahou a Londýnem.


Nový spoj, který bude z Prahy odlétat ve 21:30 a z Londýna v 18:05, začne létat 9. ledna. Je jedním z mála přidaných spojů na ruzyňském letišti ohlášených na letošní zimní řád. Firma na něj nasadí letadlo Airbus A320.


Aerolinky BA jako jediné létají z Prahy na hlavní londýnské letiště Heathrow. ČSA loni svoji pozici v Londýně vyklidily, prodej "slotu" v Londýně přinesl aerolinkám půl miliardy korun. Po odchodu ČSA British Airways nenavyšovaly počet spojů do Londýna, jen v některých měsících posílaly do Prahy větší letadla.


"K otevření nové linky jsme se rozhodli na základě dlouhodobého sledování situace na trhu. Neustále se zvyšující počet cestujících na našich čtyřech denních spojích z Prahy na Heathrow nás přesvědčil o tom, že je na českém trhu místo na další, pátou frekvenci," říká Anna Ingham-Grant, manažerka obchodu pro střední a východní Evropu.


České aerolinie otevřou třetí linku z Karlových Varů, bude do Samary

Počet destinací přímo dosažitelných z Letiště Karlovy Vary se díky nové pravidelné lince Českých aerolinií rozšíří o ruskou Samaru. České aerolinie zahájí její provoz na začátku listopadu. Společnost bude z Karlových Varů do Samary létat každou středu ve večerních hodinách nejnovějšími letadly typu Airbus A319. Prodej letenek byl zahájen již tento týden. Rezervace můžete provést na www.levneletenky.cz

SAS - nejpřesnější aerolinie na světě

SAS Scandinavian Airlines se stal nejpřesnějším leteckým dopravcem na světě za měsíc červenec 2011. Celkem přiletělo včas 91,48 % všech letů SAS.

V posledních třech letech byl SAS nejpřesnější evropskou aerolinií v kategorii „velké aerolinie“, která zahrnuje společnosti operující alespoň 30 000 letů ročně. Společnost Widerøe – norský regionální dopravce – dosáhl přesnosti 91,5 % a stal se vítězem v kategorii „menší aerolinie“. Tímto 2 ze 3 členů SAS Group vyhráli prestižní ocenění během jednoho měsíce.

„Jsem velmi hrdý, že se SAS stal opět nejpřesnější světovou aerolinií. Víme, jak je přesnost důležitá pro naše klienty a budeme i nadále pracovat na jejím dalším zlepšení. Za tímto úspěchem stojí tvrdá práce zaměstnanců SAS a Widerøe.“ Řekl Rickard Gustafson, CEO SAS Group.

Jen dvě aerolinky na světě se se svou přesností přiblížili SASu a to JAL a ANA – dva největší japonští dopravci. Mezi evropskými dopravci se umístil Finnair na 19. místě s přesností 81,36 %, Lufthansa na 28. místě s přesností 76,42 % a Air France na 39. místě s přesností 70,36 %. Průměrná přesnost evropských dopravců byla 77,3 %.

Všechna data byla poskytnuta nezávislou společností Flightstats.


Rezervujte lety s Czech Connect Airlines přes náš rezervační systém

Rádi bychom vás informovali, že od 23. června 2011 najdete linky Czech Connect Airlines také v našem online rezervačním systému. Rozšířili jsme distribuční síť tak, aby pro vás byly lety letecké společnosti Czech Connect Airlines co možná nejvíce dostupné.

Pravidelné linky Czech Connect Airlines:

Brno – Moskva 4x týdně

Brno – Petrohrad 2x týdně

Karlovy Vary – Jekatěrinburg 1x týdně

Praha – Ženeva 3 - 4x týdně

Praha – Atény 2x týdně

Praha – Kavala 1x týdně

Ostrava – Kavala 1x týdně

Ostrava – Split 1x týdně


Praha koncem července přijde o přímá spojení do Brna a Bratislavy!

Společnost Central Connect Airlines - Job Air od 25. července ruší všechny lety mezi Prahou a Brnem. Cestující z jihu Moravy tak přijdou o spojení s přestupem na Ruzyni a budou muset létat buď z vídeňského letiště, nebo do Prahy dojíždět.

ČSA ruší linku mezi Prahou a Bratislavou.

Změna souvisí s předchozím zavedením přímých linek Českých aerolinií mezi Bratislavou a důležitými evropskými destinacemi. Po zavedení výhodnějších přímých letů a v návaznosti na aktuální vývoj poptávky bude ukončen provoz mezi Prahou a Bratislavou. Poslední linka Českých aeroliní mezi Prahou a Bratislavou operuje dne 31. července 2011.Obnovena přímá linka Praha-Atlanta

V rámci letní sezóny se obnovuje přímé spojení mezi Letištěm Praha a mezinárodním letištěm Atlanta-Hartsfield-Jackson. Lety do Atlanty bude provozovat letecká společnost Delta Air Lines čtyřikrát týdně. Linka bude operována letadly typu Airbus A330-200 s maximální kapacitou 243 míst. Přímá linka mezi Prahou a Atlantou umožní cestujícím využít širokou škálu navazujících spojení do dalších populárních destinací jako je Los Angeles, Miami, San Francisco či Denver. Cestující navíc mohou nově využít pro odbavení na lety společnosti Delta Air Lines samoodbavovací kiosky.