TOP

Letenky do Hanoje

/ per person
(0 Reviews)

Levné letenky do Hanoje

Vietnam je oblíbenou destinací všech, co touží po skvělé asijské kuchyni, úchvatné přírodě i téměř nekonečných plážích. Uhranou vás fantastické hory, ale také největší jeskyně světa. Letenky do Hanoje jsou jednou z možností, jak tuto pohádkovou asijskou zemi navštívit.

PŘÍMÉ LETENKY DO HANOJE

Bylo by to báječné, ale přímé letenky do Hanoje z Prahy ještě nejsou zavedeny. Levné letenky Praha Hanoj mohou ale mít pouze jeden přestup. Vybrat si můžete letenky do Hanoje přes Dubaj, Moskvu, Istanbul, Paříž nebo Šanghaj. Právě nejlepší akce mívají China Eastern a jejich levné letenky do Hanoje. Nicméně připravte se na 35 hodin cesty.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ HANOJ

Letiště Noi Bai Hanoj je druhé nejrušnější letiště ve Vietnamu. Leží asi 30 km od města Hanoj. Slouží pro vnitrostátní i mezinárodní lety. Koupí levné letenky do Hanoje jste mohli ušetřit tisíce korun a v šetření můžete pokračovat i dále.

AUTOBUSY

Z letiště vás do centra města přepraví klasické autobusy místní dopravy. Jejich zastávky najdete přímo před terminálem 1 i terminálem 2. Jezdí každých 10 až 15 minut a jejich cena se pohybuje kolem 10 Kč (9 000 VND). Lístek na autobus koupíte přímo u průvodčího a platí vždy jen pro jednu jízdu. Autobus číslo 7 jede do severozápadní části Hanoje. Do historické části nastupte na autobus číslo 17 a do severní části zase autobus číslo 90. Pozor, autobus číslo 86 je expresní přeprava na nádraží a stojí 30 000 VND (30 Kč).

LEVNÉ LETENKY DO HANOJE A AUTOBUSY LETECKÝCH SPOLEČNOSTÍ

Další možností je využít autobusy, které vypravují přímo letecké společnosti. Jejich ceny stále navazují na levné letenky do Hanoje, i když jsou o něco vyšší. Autobusy jezdí přímo do centra města a cena je asi 40 000 VND (40 Kč). Výhodou je, že jezdí po celý den i noc.

TAXI Z LETIŠTĚ HANOJ

Z letiště Noi Bai Hanoj si samozřejmě můžete vzít taxi přímo do hotelu. Ve Vietnamu výborně funguje taxi Uber. Aplikaci pro Uber si určitě stáhněte do svého mobilu, vyplatí se na většině míst v Asii.

PŘEHLED DOPRAVY Z LETIŠTĚ HANOJ

Autobusy MHD č. 7, 17 a 90 … 9 000 VND
Autobus MHD č. 86 … 30 000 VND
Autobusy leteckých společností … 40 000 VND
Taxi

SLUŽBY NA LETIŠTI NOI BAI

Jako většina mezinárodních letišť i letiště Noi Bai Hanoi nabízí základní služby pro cestující. Po celém letišti je k dispozici Wi-Fi a tak si můžete hlídat levné letenky do Hanoje i dalších míst v Asii. Pokud plánujete přestup a máte chvilku času, můžete prozkoumat Hanoj. Zavazadla nechte v úschovně, která funguje po celých 24 hodin. Pro žíznivé jsou na letišti Hanoj umístěny automaty s pitnou vodou zdarma.

CO V HANOJI MUSÍTE VIDĚT

Cílem většiny cestovatelů je historická část, tzv. Stará čtvrť a jezero Hoan Kiem. Najdete zde skvělou atmosféru i báječné restaurace s místní kuchyní. Hanoj má bohatou historii. Naplánujte si procházku do Hanojské katedrályHo Či Minova mauzolea a muzea nebo třeba Královského města Thang Long.