TOP
Image Alt

Levné letenky do Benátek

Levné letenky do Benátek

/ per person
(0 Reviews)


Levné letenky do Benátek

Benátky jsou velmi oblíbenou destinací, a to nejen pro svou polohu v severní Itálii. Jsou především unikátním skvostem historie i kultury a najde se zde bohatý turistický program. Každoročně Benátky navštíví přibližně dvacet pět milionů lidí z celého světa, a tak není divu, že toto místo patří mezi ta nejnavštěvovanější. Často turisté přijíždějí na prestižní přehlídku výtvarného umění Biennale di Venezia, která se koná každý lichý rok. Kromě jiného se od roku 1932 začal pravidelně pořádat mezinárodní filmový festival. Pokud byste chtěli vidět také krásy tohoto města i celé okolní laguny, která je od roku 1987 zařazena mezi památky UNESCO, určitě se podívejte do naší nabídky, kde objevíte nejlevnější letenky do Benátek. Užijte si naplno benátské kanály, ale také nádhernou architekturu – k obdivu jsou mosty, kostely nebo například překrásné benátské paláce.

Mezinárodní letiště Marco Polo

Malebné italské město Benátky je obsluhováno mezinárodním letištěm Marco Polo. Míří sem pravidelné i sezónní lety z Evropy, Severní Ameriky i ze Středního Východu, a to pro velkou oblíbenost destinace. Nachází se přibližně třináct kilometrů od historického centra Benátek. Své jméno získalo po cestovateli Marcu Polovi a slouží jako jedna ze základen letecké společnosti Volotea, která je známá pro své letenky za výhodné ceny. Kromě toho zde má svou bázi také společnost easyJet. Sehnat letenky Praha Benátky nebude vůbec problém, stačí jen hledat nejvýhodnější cenu.

Doprava z letiště

Autobus

Z letiště se pohodlně dostanete přímo od letištního terminálu autobusovými linkami. Linka č. 5 jezdí do Benátek (30-40 minut), a linka č. 15 do Mestre (20 minut). Cena jízdenky se pohybuje kolem 8 euro.

Nejlevnější variantou autobusové dopravy je procházka na přibližně kilometr vzdálenou zastávku Tessera Centro, odkud jede autobus 5 do centra Benátek, linka 15 do Mestre a zastavuje u hlavního vlakového nádraží. Jízdenka v takovém případě stojí 1,5 euro a lze ji sehnat v trafice nebo v hotelu Couryard na recepci (na letišti jízdenku za tuto cenu bohužel nedostanete).

Další možností je přímý autobus ATVO Airport Shuttle, který jede jednou za půl hodiny do Mestre i Benátek, a stojí 8 euro. Jízdenky lze koupit v automatu u stánku v příletové hale nebo online.

Lodí

Pokud byste chtěli zkusit zajímavější dopravu, můžete se vydat do centra Benátek lodí. Společnost Alilaguna nabízí z letiště tři linky. Lodě jedou přímo na Náměstí svatého Marka či k mostu Rialto. Cesta zabere přibližně hodinu a cena jízdenky je 15 euro při jednom směru, zpáteční potom stojí 25 euro. Lodě jezdí v intervalu kolem patnácti minut.

Existuje také další varianta lodní dopravy, kdy můžete zvolit tzv. lodní taxi. Budete tak v Benátkách přibližně do dvaceti minut, ovšem musíte počítat s celou kolem 180 euro.

Na letiště Treviso

Pokud byte se chtěli dopravit na letiště Treviso a nějak přestupovat, je zapotřebí jet nejprve do Mestre, kde lze přestoupit na ATVO autobus a dopravit se na Treviso letiště. Celková cena bude kolem 16 euro. Přímé spojení mezi dvěma letišti bohužel není.

Služby na letišti

Na celém letišti je k dispozici neomezeně a zdarma Wi-Fi. Kromě jiného je zde možné uschovat zavazadla. Úschovna se nachází v příletové části terminálu, kdy stojí uložení zavazadla 10 euro na 24 hodin.

Co v Benátkách musíte navštívit

Pořídit si levné letenky do Benátek je určitě skvělé, ale už víte, co tam budete dělat a co byste rozhodně neměli promeškat? Určitě byste měli vidět baziliku Basilica di Santa Maria della salute, která je architektonickým skvostem. Velmi známou je také Basilica sv.Marca, kterou stojí za to navštívit – vstup dovnitř je zdarma. Za vidění rozhodně stojí i Museo della Basilica di San Marco, kam stojí vstup 5 euro a je z něj výhled na celé náměstí.